Або Старлінк, або Компартія Китаю: Трамп поставив Європі ультиматум щодо використання технологій

У Білому домі кажуть, що європейські регулятори упереджені щодо американських технологічних компаній

Трамп хоче, щоб Європа використовувала Starlink
Трамп ставить Європі ультиматум, які технології зв’язку використовувати. Колаж: Інформатор, Getty Images

Адміністрація президента США Дональда Трампа поставила ультиматум європейським партнерам. Там хочуть, щоб вони продовжували співробітництво у сфері телекомунікацій із компанією Starlink Ілона Маска. В іншому ж випадку мають переходити до китайських технологій.

"Західних союзників" до обрання компанії супутникового інтернету Starlink Ілона Маска закликав голова Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) Брендан Карр. Про це повідомляє Financial Times. За його словами, ті, хто сумнівається у співпраці з компанією Маска, мають обирати між американськими та китайськими технологіями.

"Союзним західним демократіям необхідно зосередитися на реальній довгостроковій проблемі: підйомі Комуністичної партії Китаю", - заявив він.

Чиновник зробив свою заяву, тоді, коли європейські уряди і деякі компанії розмірковують щодо надійсності Starlink, яка належить компанії Маска SpaceX. І це після того, як Вашингтон пригрозив вимкнути її послуги в Україні.

"Якщо ви занепокоєні Starlink, просто почекайте на версії КПК, тоді ви справді будете занепокоєні", - додав Карр.

Він звинуватив європейські регулятори в "упередженості"  щодо американських технологічних компаній, а Європейську комісію - у "протекціонізмі" і "антиамериканській" позиції. Також закликав європейські телекомунікаційні компанії Nokia і Ericsson перенести більшу частину своїх виробничих потужностей у США, адже вони можуть постраждати від імпортних мит Трампа.

"Якщо у Європи буде своє власне супутникове угруповання, то це чудово, я думаю, що більше, то краще. Але в ширшому сенсі, я думаю, що Європа трохи затиснута між США і Китаєм. І зараз нібито час вибору", - підкреслив голова FCC.

Відомо, що Nokia і Ericssonє - це найбільші постачальники обладнання для інфраструктури мобільних мереж у США. За словами Карра, у промисловій політиці США сталася історична "помилка", яка призвела до того, що на ринку постачальників телекомунікаційного обладнання не було жодної значної американської компанії. Він також наголосив, що розгляне можливість надання компаніям швидших дозволів регулюючих органів на нові технології, якщо вони переїдуть до Америки.

Раніше гендиректор Ericsson Бьор'є Екхольм казав, що компанія розгляне можливість розширення виробництва у Сполучених Штатах. Це залежватиме від того, як на неї вплинуть потенційні мита. Шведський виробник телекомунікаційного обладнання вперше відкрив американський завод в 2020 році у Льюїсвіллі, штат Техас. А представник Nokia назвав США "другою домівкою" компанії.

"Близько 90% усіх комунікацій у США в якийсь момент часу використовують обладнання Nokia. У нас є п’ять виробничих майданчиків і п’ять науково-дослідних центрів у США, включно з Nokia Bell Labs", - наголосив він.

Starlink та ЄС

Чотири оператори супутникового зв'язку ведуть переговори про резервну підтримку України на випадок, якщо Ілон Маск відключить широкосмуговий інтернет. Зусилля для пошуку альтернативи Старлінкам посилилися після того, як цього тижня США припинили військову допомогу та передачу розвідданих Києву.

Єдиний конкурент Starlink, який став життєво важливим для ЗСУ, - це французько-британський оператор Eutelsat, який позиціонує себе як конкурент Маска. Politico порівняв їхні можливості: у Starlink 7000 низькоорбітальних супутників, а Eutelsat – 600.

Варіант не на користь Eutelsat. За фактом вони не зможуть стати альтернативою Старлінку та звільнити ЗСУ від залежності від рішення групи людей у ​​Білому домі, які постійно змінюють свої плани щодо України.

Останнім часом переговори щодо альтернативних варіантів резервного інтернету для України посилилися, оскільки чутки про можливу блокаду терміналів Starlink з боку США, які нібито мали на меті змусити Україну підписати угоду про видобуток корисних копалин, викликали занепокоєння. Тим часом Польща вже забезпечила Україні понад 50 тисяч терміналів Starlink.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube