Китай перетнув червону лінію Байдена щодо України: The Wall Street Journal спрогнозувала, чим це може обернутися

Президент США попереджав, щоб Сі Цзіньпін не надавав матеріальну підтримку Росії у війні

Блінкен, Путін, Цзіньпін
Китай є постачальником № 1 російської військово-промислової бази

Китай перетнув червону лінію президента США Джо Байдена щодо України. Ще два роки тому президент Байден попередив Китай не надавати "матеріальну підтримку" війні Росії в Україні. Зараз КНР є "постачальником № 1" військово-промислової бази РФ, і це має матеріальний ефект, оскільки докорінно змінило хід протистояння.

У п'ятницю, 26 квітня, держсекретар США признав, що Сі Цзіньпін проігнорував попередження щодо надання матеріальної підтримки Росії, пише газета WSJ.  Нездатність вжити рішучих дій проти Китаю зараз відкриє шлях до перемоги РФ в Україні, вважає американське видання.

При цьому президент США Джо Байден може або закріпити свою червону лінію за допомогою санкцій чи інших засобів, або він може сигналізувати про крах американської рішучості, застосувавши лише символічні штрафи. Пекін та його стратегічні партнери в Москві, Тегерані, Пхеньяні та Каракасі, безсумнівно, сприйняли б половинчасте застосування як зелене світло для поглиблення кампанії глобального хаосу. Пан Сі бачить у цьому історичну можливість підірвати Захід, пише The Wall Street Journal.

Байден назвав Сі Цзіньпіна "диктатором"

Нагадаємо, минулого року Байден назвав лідера Китаю диктатором. В Китаї заявили, що заява очільника США - політична маніпуляція. Міністерство закордонних справ Китаю засудило слова американського президента Джо Байдена про китайського лідера Сі Цзіньпіна. 

Перед цим президент США Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпін провели спільні переговори 15 листопада. саме після їхньої зустрічі на пресконференції Байден і назвав Сі диктатором.

Водночас він назвав переговори із Сі одними з найбільш конструктивних і продуктивних дискусій, ніж ті, що були раніше. Також Байден похвалив Сі за відвертість під час переговорів, однак не підтвердив, що довіряє китайському лідеру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube