Китай готується до блискавичного удару по Тайваню: вторгнення може початися будь-якої миті - FT

Пекін завершив масштабне переозброєння армії: десантні бригади дислоковані біля узбережжя, авіація щодня імітує бойові вильоти, а ракетні комплекси готові вразити Тайвань із глибини материка. Тайбей та США фіксують постійну військову активність НВАК і попереджають: Китай може розпочати атаку без попередження

Китай може піти війною на Тайвань будь-якої миті
Китай розгорнув армію для ймовірної атаки на Тайвань

Китайська армія стрімко модернізується для потенційного силового сценарію щодо Тайваню. Пекін інвестує у повітряні, ракетні й десантні компоненти армії, аби забезпечити швидкий перехід до бойових дій без попередження. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на офіційні джерела в оборонних структурах Тайваню та США.

Представники тайванського оборонного відомства відзначають безпрецедентне зростання активності з боку Народно-визвольної армії Китаю (НВАК): постійні тренування десанту поблизу портів, бойова готовність армійської авіації для висадки на острів і оновлення ракетного арсеналу, здатного вразити будь-яку точку Тайваню.

Китайські ВПС суттєво збільшили свій операційний радіус завдяки сучасним винищувачам J-10, J-11, J-16 і п'ятого покоління J-20, які здатні діяти без потреби у дозаправленні. Допоміжну роль у цьому відіграють нові літаки-заправники Y-20.

Літаки НВАК вже системно вторгаються до зони протиповітряної оборони Тайваню - понад 245 разів на місяць, тоді як ще п’ять років тому таких інцидентів було менше 10. Окрім того, китайські літаки дедалі частіше перетинають умовну "серединну лінію" в Тайванській протоці - раніше її неписане дотримання вважалося стабілізуючим фактором у відносинах.

За словами американських військових, Китай майже постійно тримає до десяти військових та берегових кораблів поблизу Тайваню. Це дозволяє в разі потреби оперативно ввести морську блокаду - буквально за лічені години. На фоні цього, зазначають експерти, повітряний удар міг би бути завданий раптово, без додаткової ескалації.

Тайвань – у вразливому становищі

Американська розвідка раніше доповідала, що у 2019 році лідер КНР Сі Цзіньпін наказав підготувати сили до можливого вторгнення на Тайвань до 2027 року. Адмірал США Семюел Папаро не виключає, що частину необхідних спроможностей уже досягнуто - зокрема, завдяки розвитку ракетних сил та розміщенню супутників.

На фоні активних реформ у НВАК, велика частина армійських формувань була трансформована у менші, мобільніші структури. Шість десантних бригад уже базуються поблизу узбережжя навпроти острова - з повною бойовою готовністю.

Високопосадовець з Тайваню попереджає: китайські війська готові діяти "практично негайно", адже постійно тренуються поруч із зонами ймовірного висадження. Також відомо, що минулого року Китай проводив навчання поблизу Тайваню, назвавши їх "покаранням за сепаратизм". А в травні - саме під час інавгурації президента Лая Цінде, якого Пекін вважає сепаратистом - НВАК організувала дводенні морські маневри довкола острова. Міністр оборони Китаю Дун Цзюнь на безпековому саміті в Сінгапурі заявив: якщо Тайвань спробує відділитися, Китай не вагаючись застосує силу.

Окрім того, спроби Пекіна заблокувати Глобальний саміт миру щодо України ймовірно свідчать про готовність Китаю грати на дестабілізацію міжнародної системи безпеки. А розвіддані про можливе постачання КНР летального озброєння Росії лише посилюють занепокоєння.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube