КНР розпочала навчання біля Тайваню - ситуація у регіоні неочікувано загострилася

Збройні сили Китаю розпочали масштабні маневри армії, флоту та ракетних військ поблизу Тайваню. У Пекіні заявили, що навчання мають стати потужним стримуючим фактором проти незалежності острова

Військові навчання Китаю
Фрегат "Далі" китайських ВМС НВАК. Фото eng.chinamil.com.cn

Китай розпочав масштабні військові навчання навколо Тайваню. Збройні сили КНР оголосили про старт масштабних спільних навчань армії, флоту та ракетних військ поблизу Тайваню. Маневри назвали "суворим попередженням".  

Як зазначає Reuters з посиланням на Командування східного театру військових дій Народно-визвольної армії Китаю (НВАК), маневри спрямовані на демонстрацію сили та стримування "сепаратистських настроїв" Тайваню.

"Головний акцент навчань – перевірка бойової готовності на морі та в повітрі, встановлення контролю над стратегічно важливими районами, завдання ударів по наземних і морських цілях, а також утримання ключових транспортних маршрутів", – йдеться в заяві китайських військових.

Разом із повідомленням про навчання китайська сторона випустила серію пропагандистських відеороликів, де президента Тайваню Лая Чінте зобразили в образі паразита. В одній з анімацій він постає у вигляді комахи, яку утримують на паличках над охопленим вогнем островом. В іншій – його показали як жука, що поширює "паразитів" по всьому Тайваню. У ролику використані написи: "Паразит отруює Тайвань. Паразит спустошує острів. Паразит веде його до загибелі".

Реакція Тайваню

Міністр оборони Тайваню Веллінгтон Ку розкритикував таку риторику Пекіна, назвавши її провокаційною та такою, що не сприяє стабільності. Він також зазначив, що замість військових погроз Китай мав би зосередитися на подоланні корупційних проблем у власній армії.

У відповідь на дії НВАК Міноборони Тайваню привело в бойову готовність авіацію, кораблі та наземні ракетні комплекси, щоб оперативно реагувати на будь-яку загрозу.

Нагадаємо, що Тайвань вже 17 березня розпочав щорічні військові навчання. І на них він вперше визначив потенційний рік для вторгнення Китаю на свою територію. Збройний конфлікт має відбутися у 2027 році.

Також ми писали, як у жовтні минулого року Китай розпочав новий етап військових маневрів поблизу Тайваню, заявивши, що це сигнал для "сепаратистських сил, які прагнуть незалежності острова". При цьому китайські військові маневри не мають оголошеної дати завершення. І це викликає негативну реакцію уряду Тайбея.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube