Литва заборонить імпорт російського газу: названо терміни

Читать на русском

Наразі Литва продовжує отримувати російський СПГ з Польщі, однак це невдовзі припиниться

Читать на русском
СПГ, Литва
Заборона стосуватиметься імпорту, завантаження та дегазації СПГ

Наразі Литва продовжує отримувати російський СПГ з Польщі, однак це невдовзі припиниться

У листопаді Литва встановлює повну заборону на російський газ. Мова йде про імпорт, завантаження, та дегазацію російського скрапленого природного газу (СПГ) на території країни. Відповідні поправки до закону підготували голова комітету з нацбезпеки та оборони Лаурінас Кашчюнас та Дайнюс Крейвіс, міністр енергетики.

Поправки були прийняті в Сеймі під час голосування у четвер, 26 жовтня, з широкою підтримкою депутатів - 111 виступили за, 6 утрималися. Одним з ключових моментів у дебатах було твердження заступниці міністра енергетики Інги Жилене, що російський СПГ надходить в Литву через регазифікаційні станції внаслідок постачання морем з Польщі. Про це пише видання LRT.

Водночас, існує загальна секретність щодо компаній, задіяних у цьому процесі. На початку цього року стало відомо, що Cryogas M&T Poland, яка займалася транспортуванням газу, відмовилася від коментарів на цю тему. Їх представник у Балтійських державах, Маріюс Сіманавічюс, не надав відповіді на запитання. Ані міністерство, ані Рада з регулювання енергетики не розкрили назв компаній, які були клієнтами Cryogas M&T Poland.

Вже з березня 2022 року імпорт російського СПГ через Клайпедський термінал був призупинений. З квітня припинилися всі поставки російського газу через трубопровідні системи Литви.

ЄС готує нові санкції проти росії

Очікується, що до кінця жовтня буде прийняте рішення щодо нових санкцій ЄС проти росії. Усі нові обмеження проти рф застосують за війну проти України. Це буде вже 12-й пакет обмежень. Зокрема відомо, що він стосуватиметься імпорту російських алмазів, які користуються широким попитом в світі.

Водночас ЗМІ зʼясували, що виробник ракет "Кинджал" та "Іскандер" досі отримує необхідні компоненти з Європи. Йому в цьому допомагають компанії, які ще не потрапили під санкції ЄС та можуть легко імпортувати товари з Польщі, Німеччини, Литви, Латвії, Бельгії та Великобританії. Росія таким чином вже отримала мікросхеми, токарні верстати та інше обладнання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.