Закритою залишається станція "Дніпро", і чому так є дві версії
Після 1 квітня, коли Київський метрополітен оголосив про відновлення роботи станції "Гідропарк", у столиці залишилася єдина закрита станція - "Дніпро". Примітно, що мерія Києва відкрила "Гідропарк" через прохання жителів столиці, які підписали петицію. У тій же петиції йшлося про необхідність відкрити станцію "Дніпро" - проте ця станція, як і раніше, закрита. Чому?
"Станція "Дніпро" являється деякою візитівкою міста... А також це дуже зручна пересадка на 115-ий автобус, який з'єднує Центр та Дарницький район", - йдеться про станцію "Дніпро" в петиції, яку підписали всього 1590 киян.
Станція "Дніпро" надземна, вона знаходиться у Києві на правому березі, над Набережним шосе. Тривалий час тут знаходилося одне з кількох депо метрополітену, але тепер воно, ймовірно, закрите. Чому станція не працює?
Є дві версії. Перша полягає в тому, що неподалік станції знаходиться військовий об'єкт. Про це Інформатору розповідає Микита П., гід-екстремал, учасник популярної київської спільноти дигерів. Інформатор вирішив не уточнювати подробиці про цей об'єкт, дійти до якого, за словами Микити, можна тунелем безпосередньо від станції "Дніпро".
Друга версія полягає в тому, що станцію закрили через підвищений ризик диверсій, для яких цю станцію можна використовувати. Так, руйнування мостового переходу, на якому розташована станція, паралізує рух Набережним шосе і доступ до мосту "Метро".
Раніше начальник Київського метрополітену Євген Брагінський зазначав, що станції метро закривалися на вимогу військової адміністрації. Відповідно до тих самих вимог, поїзда метро припиняють рух мостами при оголошенні повітряної тривоги.
Як відомо, після початку вторгнення росії метро Києва неодноразово зупиняло роботу на нетривалий час. При цьому чотири станції метро - "Майдан Незалежності", "Хрещатик", "Гідропарк" та "Дніпро" - весь час залишалися закритими: потяги проходили їх без зупинки.
20 грудня 2022 року були відкриті станції "Хрещатик" та "Майдан Незалежності". А з 1 квітня 2023 року запрацювала і станція метро "Гідропарк".
Станція метро "Дніпро", яка продовжує залишатися закритою має статус "щойно виявлений об'єкт культурної спадщини, пам'ятка архітектури та містобудування, науки та техніки". Це єдина надземна станція метро Києва з платформами, розташованими праворуч від вагонів. До війни вона була одним із найпопулярніших місць туристичних екскурсій.
На початку квітня влада Києва повідомила, що дерусифікує станцію метро "Льва Толстого" та інші. Цю станцію планують перейменувати на "Площу Українських Героїв".
Крім того, на сайті електронних петицій Київської міськради з’явився заклик замінити важкі двері на станціях метрополітену або принаймні фіксувати їх у відкритому положенні в години пік. Це важливо для безбар’єрного доступу до підземки. Відповідну петицію створили 28 березня, станом на 9 квітня вона набрала всього лише 1500 підписів.
Нагадаємо, у метро Києва відкрили виставку "Війна очима піротехніків ДСНС": де подивитися на експозицію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.