Кейс Веніславського та зловживання під час мобілізації: що не так із пропозицією скасувати відстрочку для студентів

Федір Веніславський впевнений, що студенти не мають отримати відстрочку від армії на час навчання для другої вищої освіти, але при цьому забуває про себе

Федір Веніславський
Що не так з заявами Федіра Веніславського про обмеження прав студентів на відстрочку від мобілізації

Федір Веніславський, відомий юрист та депутат, заговорив про зловживання під час мобілізації. Так, він вважає, що друга вища освіта – зловживання, і не повинно бути причиною відстрочки. Також він вважає, що бути опікуном - теж зловживання, і треба "тут дуже ретельно підходити".

Ось його цитата: «З перших днів війни, ви ж пам'ятаєте, різко побільшало абітурієнтів 30-35, які почали раптом здобувати знання на денній формі навчання. Я думаю, що абсолютно справедливо за умов війни обмежити однією вищою освітою».

Хочеться доповнити думку Федора Володимировича: «ще абсолютно справедливо» взагалі скасувати вищу освіту на час війни. А то ж освіченим людям дивно слухати людину мобілізаційного віку, яка ходить по інтерв'ю та прес-конференціями у сорочці кольору хакі, але при цьому ні під яку мобілізацію не підпадає, оскільки є нардепом.

Чи може взагалі така людина брати участь у прийнятті рішень щодо долі громадян, які отримали відстрочку законно? Наскільки Веніславський користується довірою виборців, враховуючи, що він п'ять разів висувався до Верховної Ради мажоритарними округами, і жодного разу не пройшов, доки, нарешті, не потрапив до списку «Слуги народу»?

Звичайні українці також можуть багато розповісти про зловживання під час мобілізації. Наприклад, багато хто вважає масовий призов громадян віком від 50 років зловживанням. Чи багато серед них людей, справді придатних для військової служби?

Коли хворі на астму та діабет потрапляють у штурмовики та десантники, це теж, ймовірно, зловживання. Коли людей без підготовки та зброї кидають просто у пекло, це теж зловживання. І це ніяке не ІПСО – самі досвідчені військові так вважають.

Коли син політика, який справно працює в МЗС на зарплату в 56 тисяч гривень, купує на аукціоні мерс за півмільйона, адже це теж, напевно, зловживання? До речі, а де зараз цей син? Він на фронті чи за кордоном?

Або, коли брат Веніславського, який працював за Пшонки-Януковича прокурором, успішно заперечує свою люстрацію через суд і отримує нову посаду в офісі генпрокурора, як тільки Веніславський стає представником президента в Конституційному суді – чи це не зловживання?

А сенс у тому, що між зловживаннями, які помічає Веніславський, та зловживаннями, які бачать звичайні українці, є пряма залежність. Чим більше свавілля твориться у владі, у законодавстві, у військкоматах, тим стрімкіше зростає кількість українців, які хочуть здобути другу вищу освіту. Ймовірно, воно їм треба, щоб мати достатню базу знань та об'єктивно аналізувати ситуацію в країні.

А ситуація в країні така: зрозуміло, що ЗСУ потрібні нові сили. Президент казав, що військові просять мобілізувати ще. І це, зрозуміло, дуже непросте рішення, і не лише ухвалити, а й здійснити його буде важко. Тут владі потрібні правильні поради, розумні аргументи. Адже треба шукати резерви серед громадян, які здебільшого не горять бажанням йти на фронт. Ті, хто палають бажанням, уже всі на фронті.

Розумним аргументом може бути гарантія, що в ЗСУ тобі знайдеться застосування відповідно до знань та реальних можливостей. Так обіцяли на початку війни – і пам'ятаєте, скільки тоді було добровольців?

Аргументом буде об'єктивна оцінка твого фізичного потенціалу, стану здоров'я, соціальних обставин. Те, чим зараз взагалі не пахне.

Аргументом може стати і особистий приклад. Адже тут як… Проклятий популіст Дубинський зареєстрував законопроект про мобілізацію депутатів. От би він за нього проголосував! І цим отримав моральне право розповідати про зловживання всіх, хто хоче відкосити.

Але аргументи можуть бути розумними та “зручними”. Копирсатися у списках громадян, які отримали відстрочку – те, що пропонує Веніславський, це зручний аргумент. У Веніславського, мабуть, багато таких зручних аргументів, чим і пояснюється його разюча живучість при всіх формах влади.

Тож навряд чи є надія, що Веніславський проголосує за мобілізацію депутатів. Особливо якщо врахувати, що навіть за спецпроцедуру для закону про деолігархізацію, автором якого сам і був, Веніславський не проголосував. Через що в "Слузі Народу" спалахнув скандал, тепер уже ґрунтовно призабутий.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube