Керування дронами та мінна безпека: у школах оновлюють дисципліну “Захист України"

Проєкт мають запустити вже у вересні

Захист України
В Україні оновлюють урок по захисту вітчизни. Колаж: Інформатор

В Україні розпочали роботу над оновленням шкільної дисципліни “Захист України”. До програми, зокрема, внесуть більше практики та актуальної інформації. Серед цікавого, дітей планують навчати керувати дронами, надавати домедичну допомогу та пояснювати правила мінної безпеки. 

Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий у Facebook. За його словами, запит на актуалізацію був і від учнів, і від викладачів.

Проєкт оновленої дисципліни мають запустити вже з вересня у школах з різних областей. Учні і вчителі, які будуть брати участь у пілоті, залишатимуть відгуки, після чого програму фіналізують.

Крім того, для вчителів проведуть навчання. Для цього залучать до співпраці міжнародні та громадські організації, зокрема спеціалістів, які готові навчати вчителів роботі із симуляторами FPV дронів, а також мають спеціалізацію у топографії, домедичній допомозі та запобіганні травматизму.  

“Якісна домедична допомога, мінна безпека, керування дронами і орієнтування на місцевості — те, на що сьогодні є запит”, – зазначив Лісовий.

Навчання в Україні

Кабінет міністрів затвердив постанову про початок навчального року в Україні. Він стартує 1 вересня 2023 року та триватиме до 28 червня 2024 року. Початок навчального процесу залежатиме від безпекової ситуації окремо в кожному регіоні.

Перед громадами ставили першопочаткове завдання – побудова комфортних та якісних укриттів. Для цього держава виділила 1,5 мільярди гривень.

Як буде проводитись навчання у 2023-2024 роках

За рекомендаціями МОН нового навчального року учбові заклади (школи, коледжі та виші) повертають дітей за парти. Тобто переходять з офлайн формату до очного навчання.

Проте є одна умова – наявність укриття на випадок повітряних атак. У Міністерстві освіти й науки України наголосили, що тільки повернення до очного навчання дасть можливість українським дітям надолужити втрачені за три останні роки прогалини у здобутті знань. Серед недоліків у офлайн занять фахівці з освіти називають:

  • відсутність ефективного зворотного зв'язку з викладачами;
  • великий обсяг домашніх завдань;
  • технічні проблеми;
  • недостатнє забезпечення отримувачів освіти та науково-педагогічних працівників комп'ютерною технікою;
  • недостатнє спілкування;
  • відсутність можливості отримати практичний досвід.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube