Катастрофічні наслідки: Україна попередила Трампа по небезпеку ранніх переговорів з Путіним — The Telegraph

ЗСУ спершу мають перехопити ініціативу на фронті — лише після цього можуть стартувати перемовини

Дональд Трамп, війна в Україні
Україна попередила Трампа по небезпеку ранніх переговорів з РФ

Примушення України до переговорів із Росією до того, як вона поверне перевагу на полі бою, стане катастрофічною помилкою, попереджають чиновники в Києві напередодні інавгурації Дональда Трампа. Побоюючись, що нова адміністрація США може скоротити військову допомогу в разі відмови від переговорів, Володимир Зеленський намагається переконати, що Україні спершу потрібен час і підтримка для активізації кампанії ударів вглиб території Росії.

Про те, що ранні переговори з РФ можуть мати катастрофічні наслідки, повідомило видання The Telegraph. Журналісти пишуть, що нездатність змусити Володимира Путіна "відчути біль" перед початком переговорів лише посилить російського правителя, ослабить Україну та, зрештою, завдасть шкоди репутації та інтересам Заходу, зазначають помічники Зеленського.

Прагнучи швидко повторити сценарій припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС, Дональд Трамп неодноразово обіцяв під час передвиборчої кампанії, що завершить війну між Росією та Україною протягом 24 годин. Хоча команда новообраного президента визнає, що це неможливо, Кіт Келлог, відставний генерал і спеціальний представник Трампа з питань України, визначив собі 100 днів для завершення конфлікту.

Такі самовстановлені дедлайни викликають глибоке занепокоєння в Києві, де чиновники застерігають, що поспішність у переговорах лише зіграє на руку Путіну.

"Суть у тому, що тут немає простих і швидких рішень", – зазначає Михайло Подоляк, старший радник президента Зеленського. "Ініціатива має залишатися під контролем. Її не можна віддавати Росії".

Хоча Росія повільно, але стабільно просувається, зокрема здобуваючи позиції навколо важливого логістичного вузла в Покровську, українські чиновники заявляють, що досягають значного прогресу далеко за межами лінії фронту.

За минулий тиждень Україна здійснила одні з наймасштабніших ударів по російській території. Використовуючи для цього дрони, американські ракети Atacms та Storm Shadow, надані Великою Британією. Україна вразила кілька об’єктів у чотирьох регіонах Росії, зокрема нафтові підприємства, промислові об’єкти та військові виробничі майданчики, розташовані на відстані понад 700 миль від кордону.

Ці атаки мають значний вплив на російську економіку — найвразливішу точку Путіна, — і життєво важливо, щоб Україна отримала підтримку для того, щоб змусити Кремль розпочати переговори з необхідності, а не за власним бажанням, зазначив Михайло Подоляк.

"На цей момент 46% російського нафтопереробного сектора перебуває під ударами або в зоні досяжності української зброї. Це означає, що Росія поступово втрачає значну частину цього ключового сектора своєї економіки. Крім того, ми також завдаємо ударів по ключовій військовій інфраструктурі в європейській частині Росії. Ми маємо підтримувати такий тиск, щоб увійти в переговори з позиції сили. Тільки якщо Росія зазнає втрат, вона буде готова до змістовних переговорів", — додав він.

Після року ударів по російських нафтопереробних заводах та енергетичній інфраструктурі Україна активізувала атаки, отримавши дозвіл від Великої Британії та США використовувати їхні ракети проти цілей на території Росії. Тим часом Україна збільшила виробництво власних дронів, очікуючи рекордних показників у 2025 році.

Теоретично удари по російських нафтопереробних заводах, які коштують десятки мільярдів фунтів, є ефективними, оскільки енергетика є основою економіки країни. Однак залишається незрозумілим, яких саме втрат Росія зазнала, оскільки більшість даних про виробництво нафти було засекречено.

Минулого місяця атака українського дрона змусила Росію втретє за рік зупинити основні нафтоочисні установки на Новошахтинському переробному заводі, найбільшому в країні.

Тим часом морські постачання пального з Росії скоротилися на 9% у 2024 році, що свідчить про те, що атаки змусили Росію зменшити експорт і спрямувати ресурси на підтримку внутрішніх потреб.

Переговори Трампа з Путіним

Телефонна розмова обраного президента США Дональда Трампа та правителя РФ Володимира Путіна може відбутися "найближчими днями чи тижнями", повідомив в інтерв'ю ABC News 12 січня конгресмен Майк Волц, якого Трамп обрав своїм радником із національної безпеки.

За словами Волца, телефонна розмова стане "першим кроком" до майбутньої зустрічі Трампа та Путіна. Конгресмен зазначив, що підготовка до зустрічі "йде на повний хід".

"Ми ще не визначили точну структуру [майбутньої зустрічі], але працюємо над цим", — сказав Волц, відповідаючи на запитання, чи братиме участь у зустрічі президент України Володимир Зеленський.

Волц додав, що на російсько-українському фронті має стабілізуватися ситуація, "щоб ми могли укласти якусь угоду".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube