Катастрофа ІЛ-76: суд в Дніпрі виніс вирок терористам «ЛНР»

Читать на русском

Їм дали довічні терміни

Читать на русском

Їм дали довічні терміни

Більше 5 років знадобилося українським судам, щоб винести вирок тим, котрі віддали наказ збити ІЛ-76 Збройних сил України в червні 2014 року. Їм дали довічні терміни.

Про це повідомляє Інформатор .

15 і 16 березня 2021 року в Червоногвардійському райсуді Дніпра зачитували 100-сторінковий вирок щодо Ігоря Плотницького, Андрія Патрушева та Олександра Гурєєва. Вирок суду - довічне позбавлення волі без конфіскації для всіх трьох. Також Плотницкий, Патрушев і Гуреєв повинні солідарно компенсувати моральну шкоду сім'ям загиблих по 500 тис. грн, і матеріальний збиток двом військовим частинам у 1,2 млн грн та 4,8 млн грн.

Що у вироку

«Плотницький за попередньою змовою з невстановленими досудовим розслідуванням особами у квітні 2014 року створив групу з назвою батальйон «Зоря» в складі так званої «ЛНР» і був її керівником, - йдеться у вироку. - Плотницький залучив до незаконної діяльності Андрія Патрушева. Для оптимізації та спрощення взаємодії Патрушев постійно знаходився в незаконно захопленому приміщенні Луганського обласного військового комісаріату, де був створений штаб батальйону «Зоря». Протягом квітня-червня 2014 року в складі батальйону знаходився Олександр Гурєєв, який відповідав за тактичне управління і координацію дій. Він використовував позивний «Витязь».

У вироку сказано, що 13 квітня 2014 року Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення«Про невідкладні заходи щодо Подолання терористичної загрози та збереження територіальної цілісності України».На підставі цього рішення Збройні сили України були задіяні в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей. «У квітні 2014 року на виконання рішення Антитерористичного центру було вжито заходів з оборони об'єктів, які мали військове і стратегічне значення, а саме аеродромів в Донецьку і Луганську, - сказано у вироку. - Була створена тактична група «Славутич» для підтримки цілодобового режиму оборони стратегічних об'єктів з метою недопущення переходу їх під контроль незаконних збройних формувань. У червні 2014 року була розпочата передислокація українських військових в район аеропорту Луганська. У свою чергу, Плотницкий і інші члени терористичної групи в складі так званої ЛНР вчинили дії для запобігання подальшої передислокації Збройних Сил України».

5 червня 2014 року на телефон Гурєєва, який знаходився на території Краснодону Луганської області, зателефонували та повідомили про передислокацію українських військових. «У той же час, Плотницкий, який знаходився в Луганську, розробив план, за яким ті, хто мав військову підготовку і навички використання зенітного озброєння, повинні були вчинити терористичний акт відносно транспортної авіації Збройних сил України, - йдеться у вироку. - За період з 5 по 11 червня 2014 року було вирішено створити бойові групи за участю представників батальйону «Зоря», які мали навички застосування переносного зенітного зброї і цілодобово стежили за ситуацією біля аеропорту Луганська». За даними слідства, ракета з ПЗРК потрапила у двигун літака з українськими військовими, а командував терористичною операцією особисто Ігор Плотницький.

Так, вся відповідальність за теракт лежить на Ігореві Плотнтцькому, колишньому командирові бригади «Зоря», який потім очолив «ЛНР». З листопада 2017 він не очолює «ЛНР», оскільки поїхав до Росії. Обвинуваченими у терактах стали два зами Плотницького - Андрій Патрушев та Олександр Гуреєв.

Нагадаємо, що в ніч на 14 червня 2014 року до аеропорту Луганська направили три літаки з військовослужбовцями 25-ї бригади, яка базується в Дніпропетровській області. Перший літак здійснив посадку в Луганському аеропорті. Другий літак збили, він загорівся і впав, а дев'ять членів екіпажу і сорок військовослужбовців загинули. Пілоти третього літака вирішили не летіти до Луганська і повернулися на базу під СМТ Гвардійське Дніпропетровської області.

Також Інформатор писав, що у 2020 році винесли 192 вироки за посягання на цілісність України та тероризм.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.