Військовим в Україні дозволили брати відпустку: ВР прийняла законопроєкт

У захисників збережеться повний обсяг грошових виплат

Військовим в Україні дозволили брати відпустку: ВР прийняла законопроєкт
Військові отримали право на відпустку без обов'язкового зазначення причини

Верховна рада України прийняла законопроєкт "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" про надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану. Тепер українські захисники отримають право на 10-денний відпочинок. Проголосували за — 330 депутатів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк. Законопроєкт передбачає можливість бійцям ЗСУ йти у відпустку на 10 днів (без урахування дороги). При цьому зберігається повний обсяг грошових виплат.

Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту закону, під час воєнного стану захисники можуть брати відпустку тільки за сімейними обставинами чи з інших поважних причин. А завдяки цьому законопроєкту українські військові тепер отримають право на просто відпустку, без бюрократії — без обов'язкового зазначення причин, підтверджувальних документів. На цьому раніше наголошувала одна з авторів законопроєкту — заступниця голови комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла (фракція "Слуга народу").

У яких випадках надавали відпустку бійцям ЗСУ

Військовослужбовці, відповідно до статті 10-1 закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», мають право на декілька різних видів відпусток. Серед них:

  • основна щорічна — відпустка зі збереженням грошового забезпечення та виплатою додаткової грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення. Тривалість становить від 30 до 45 днів в залежності від вислуги років;
  • щорічна додаткова (для тих, чия служба пов’язана з додатковим фізичним чи психологічним навантаженням);
  • канікулярні (для студентів військових вишів);
  • 10-денна для строковиків;
  • за сімейними обставинами;
  • на лікування.

Під час дії воєнного стану та оголошення мобілізації можна взяти тільки основну щорічну, канікулярну, строкову та відпустку за сімейними обставинами. Але! З будь-якої з них захисника чи захисницю можуть відкликати у будь-який момент за рішенням командира/Міноборони/Генштабу ЗСУ/керівників центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, які відповідно здійснюють керівництво військовими формуваннями під час воєнного стану.

Нагадаємо, відпустки, виплати, мобілізація та демобілізація: що потрібно знати військовослужбовцям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube