Цей крок є частиною Національної стратегії доходів, що передбачає реорганізацію ДПС перед підвищенням податкового навантаження
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка зменшує граничну чисельність працівників Державної податкової служби (ДПС) на 3291 одиницю. Водночас це рішення подвоїть оклади для тих співробітників, які залишаться. Нові зміни мають на меті оптимізувати структуру податкової служби та підвищити її ефективність.
Це рішення було прийнято 18 липня, і текст постанови є в розпорядженні Економічної правди. Перегляд організаційної структури ДПС був здійснений у рамках виконання Національної стратегії доходів. Ця стратегія передбачає, що реформа податкової служби має передувати підвищенню податкового навантаження на бізнес і громадян.
Згідно з рішенням уряду, гранична чисельність територіальних органів ДПС скорочується на 3291 штатну одиницю, тоді як чисельність центрального апарату збільшується на 206 одиниць, що у підсумку призводить до чистого скорочення на 3085 посад.
Станом на 1 січня 2024 року гранична чисельність працівників ДПС складала 24,8 тисячі осіб, з яких фактично працювало 20,6 тисячі. Вакантними залишалися 4191 посада. Таким чином, скорочення стосується в першу чергу вакантних посад.
Інша частина рішення стосується підвищення окладів працівників ДПС. Так, оклад голови ДПС зріс з 33 422 грн до 66 843 грн, оклад першого заступника голови – з 31 740 грн до 63 480 грн, оклад директора департаменту – з 19 759 грн до 39 517 грн, оклад заступника директора департаменту – з 15 765 грн до 31 530 грн, оклад начальника управління – з 14 924 грн до 29 848 грн, оклад головного державного інспектора – з 10 300 грн до 20 600 грн.
Слід зазначити, що оклад є лише частиною заробітної плати державних службовців, яка також включає різні надбавки та інші платежі. Загалом на фінансування організаційних змін у податковій протягом 2024 року знадобиться 1,338 млрд грн, з яких 1,111 млрд грн планується витратити на оплату праці. Ці видатки будуть профінансовані шляхом перерозподілу бюджетних коштів, зокрема шляхом скорочення видатків за програмою "Забезпечення інституційної спроможності органів державної влади".
Також 18 липня уряд погодив законопроєкт, який передбачає суттєве підвищення податків і зміни в їх адмініструванні. Зокрема, пропонується залучати податківців до інвентаризації на підприємствах, а у разі відмови підприємця – накладати арешт на його майно.
Крім того, уряд пропонує підвищити ставку військового збору для фізичних осіб з 1,5% до 5%, а також запровадити цей збір для доходів юридичних осіб (1% від доходу) та ФОП (1% від доходу для 3 групи та 800 грн для першої, другої та четвертої груп).
Нагадаємо, що Уряд хоче збільшити військовий податок до 5%, податки на ювелірні вироби та нерухомість, авансові внески з податку на прибуток підприємств та акцизний податок. Запропоновані зміни в податковій політиці можуть забезпечити додаткові надходження до державного бюджету на 2024 рік в розмірі 140 мільярдів гривень.
Також Кабмін на засіданні 18 липня затвердив законопроєкт, який передбачає підвищення податків та зборів на поштові відправлення. Відправлення не будуть оподатковуватися ПДВ до 45 євро (а не 150 євро як зараз). І то не всі, повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Раніше Інформатор також писав, що в Уряді планують підвищити тарифи на розподіл електроенергії для великих споживачів - йдеться перш за все про промислові підприємства. Водночас державні Енергоатом та Укргідроенерго зароблять додатково по 0,38 грн за кожну кіловат-годину. Ініціативу Міненерго та НКРЕКП вже розкритикували депутати та експерти. Вони кажуть, що на українців очікує катастрофа.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.