Кабмін схвалив законопроєкт про розширення підстав для застосування електрошокерів поліцією: що нового

Зокрема, застосовувати шокери зможуть проти тих, хто, на думку правоохоронців, чинитиме опір під час затримання

шокер, поліція
Законопроєкт ще має розглянути Верховна Рада

Кабмін схвалив проєкт закону, розроблений МВС, який вносить зміни до закону про Нацполіцію. Документ передбачає унормування правил використання електрошокерів поліціянтами. Зокрема, їм заборонять застосовувати цей засіб в області певних частин тіла.

Також пропонується додати підстави для застосування шокерів. Зокрема їх хочуть пускати в дію проти тих осіб, хто чинить опір поліції. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драпʼятий.

Згідно з законопроєктом, поліціянтам забороняється використовувати електрошокові пристрої в області голови, шиї та статевих органів. Водночас до пункту 6 статті 45 пропонується додати три нові підстави для застосування електрошокерів контактної та контактно-дистанційної дії:

  • Під час затримання особи, яка підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення та чинить опір або намагається втекти.
  • Під час затримання особи, яка чинить фізичну протидію поліціянту.
  • Під час затримання особи, яка намагається втекти з-під варти.

Наразі в чинному Законі передбачені лише дві підстави для застосування електрошокерів:

  • Для відбиття нападу на поліціянта, іншу особу та/або об’єкт, що перебуває під охороною.
  • Для відбиття нападу тварини, що загрожує життю або здоров’ю особи чи поліціянта.

Розширення підстав для використання електрошокерів в МВС обґрунтовують тим, що ці пристрої можуть значно знизити ризик травмування або смерті правопорушника в порівнянні з вогнепальною зброєю, зазначив Драпʼятий.

Що ще відбувається в Нацполіції

Раніше ми писали, що Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України проводить закупівлі наукового обладнання. Так, на підмогу столичним "пінкертонам" закуповують партію мікроскопів, а також детектори та аналізатори спектрометри для аналізу макро- та мікрозразків. Очікувана вартість закупівель перевищить 45 млн грн.

Тим часом в Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування порушень правил дорожнього руху. Протоколи в паперовому вигляді є рівнозначними й мають однакову, відповідно до законодавства, юридичну силу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube