Кабмін дозволив отримувати виплати жінкам, з якими без офіційного шлюбу жили загиблі військові

Право на одноразову грошову допомогу у разі його загибелі відтепер мають партнери, які з ними жили без реєстрації шлюбу, а також в окремих випадках - онуки

похорони військового, кабмін
Кабмін зафіксував, що отримати виплату за загиблого на фронті можна протягом трьох років з офіційного дня смерті

У вівторок, 18 червня, Кабінет міністрів України ухвалив постанову щодо порядку грошових виплат пораненим військовим, а також їхнім родичам у випадку загибелі захисника України. Зокрема, право на виплати мають партнери, які не перебували в офіційному шлюбі, а також онуки загиблих, якщо батьків немає у живих. Документ враховує усі зміни до законів, які попередньо ухвалила Верховна Рада. 

Текст порівняльної таблиці показав у своєму Telegram-каналі народний депутат Олексій Гончаренко. Сума за загиблого воїна складає 15 мільйонів гривень. Отримати гроші можна протягом трьох років з офіційного дня смерті.

З головних змін - виплату за загибель військового зможуть отримати партнери, з якими вони жили без офіційної реєстрації шлюбу. Також на неї мають право онуки військовослужбовця, але лише у випадку, якщо батьки вже померли. У переліку претендентів - діти, які народилися вже після смерті військовослужбовця.

Отримати виплату не можуть громадяни РФ, Білорусі, навіть якщо вони доводяться родичами загиблому. Також цього права позбавлені українці, які проживають на територіях РФ та РБ. І, логічно, що її не дадуть засудженим за колабораціонізм чи пособництво РФ

Виплати за поранення або загибель військового: Кабмін ухвалив зміни до постанови (документ) 1Трапляється, що хтось із родичів відмовляється від виплат. У такому випадку Кабмін передбачив черговість тих, хто претендує на кошти. Виплати за поранення або загибель військового: Кабмін ухвалив зміни до постанови (документ) 2Виплати за поранення або загибель військового: Кабмін ухвалив зміни до постанови (документ) 3

У постанові чітко прописали усі випадки, коли виплату не дадуть. Докуменр має посилання на статті українських законів, які пояснюють причину відмови. Виплати за поранення або загибель військового: Кабмін ухвалив зміни до постанови (документ) 4Виплати за поранення або загибель військового: Кабмін ухвалив зміни до постанови (документ) 5

 Зміни у законодавстві

18 червня видалось урожайним на нововведення. Цього ж дня Верховна Рада ухвалила закон №11084 про зміни до Податкового кодексу. Цей законопроєкт був також відомий, як закон про Клуб білого бізнесу від голови фінкомітету Данила Гетманцева. За документ віддали голоси 263 нардепи. Низка депутатів та експертів гостро розкритикувала цей закон. 

Також Інформатор писав, що український парламент прийняв законопроект №9559-д, який надає місцевим радам нові повноваження. Зокрема, вони зможуть фінансувати підрозділи Сил оборони, а також регулювати порядок проведення дистанційних засідань та кадрові питання. А Володимир Зеленський 18 червня підписав закони про збільшення виплат при ДТП і щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу. Завдяки другому Україна приєдналась до єдиного цифрового ринку з країнами Євросоюзу.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували два альтернативні законопроєкти щодо економічного бронювання від мобілізації. Один із них пропонує модель із бронюванням за рівнем зарплати вище 36 тисяч гривень. Інший – змішану модель, яка включає військовий збір у понад 20 тис. грн для ФОПів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube