Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Військовозобов'язані, які мають броню, або не досягли віку у 25 років, не повинні будуть проходити ВЛК
Кабінет міністрів України скасував проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для двох категорій військовозобов'язаних. Мова йде про тих, хто ще не досяг віку в 25 років, а такоє тих, хто має бронювання від мобілізацію. Відповідні зміни внесли до постанови за №1487 ("Порядок організації та ведення військового обліку").
Також КМУ випустив постанову від 7 червня 2024 року № 675, де визначені нові правила щодо проходження ВЛК. Згідно з документом, військовозобов'язані до 25 років та заброньовані не будуть отримувати направлень на ВЛК.
"Процедура надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв'язку з бронюванням та відстрочки … не передбачає направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду", – сказано у постанові.
Також у постанові сказано, що під час дії воєнного стану на ВЛК будуть відправляти тільки тих, хто буде добровільно прийнятий на військову службу. Але не дуже зрозуміло, що буде з іншими – чи будуть їх мобілізовувати без проходження ВЛК, або ж відпускати.
20 травня речник Міноборони Дмитро Лазуткін стверджував, що правила проходження військово-лікарської комісії наразі не змінювались. Він заявив, що для військовозобов’язаних громадян наразі діють старі норми щодо її висновків, відтак проходити ВЛК треба один раз на п'ять років. Водночас Лазуткін припустив, що невдовзі ця норма може змінитись і військовозобовʼязані матимуть проходити ВЛК щороку. Однак представник відомства не вказав, що такі зміни вже були ухвалені урядом 16 травня.
Тього ж дня Дмитро Лазуткін проінформував, що вже влітку 2024 року у застосунку Резерв+ з'явиться військовий електронний квиток. Він буде аналогом паперового і його можна буде показувати представникам ТЦК, поліції та митниці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.