Ізраїльський лікар розповів, як Україні підвищити рівень вакцинації

Читать на русском

Без локдаунів, але з трьома дозами вакцини і 70% щепленого населення

Читать на русском
Ізраїльський лікар розповів, як Україні підвищити рівень вакцинації

Без локдаунів, але з трьома дозами вакцини і 70% щепленого населення

Ізраїль подолав чергову хвилю коронавірусу. Без локдаунів, але з трьома дозами вакцини і 70% -ми щепленого населення.

В ексклюзивному інтерв'ю Інформатору головний лікар у відділенні пульмонології та інтенсивної терапії медцентру “Меїр” Михайло Кучук розповів, як в Ізраїлі вирішують проблеми з киснем для хворих, навіщо робити щеплення саме трьома дозами вакцини і які ускладнення в роботі легень може викликати інфекція COVID-19.

Оксана Цибуля: У серпні з'явилася інформація, що в Ізраїлі почали вакцинувати третьою дозою вакцини людей у ​​віці 40+. Який відсоток населення вакцинованих в Ізраїлі двома дозами та трьома?

Михайло Кучук: У нас уже зараз вакцинують дітей з 12 років. Ось на графіку перша хвиля, друга і третя.

Ізраїльський лікар розповів, як Україні підвищити рівень вакцинації 1

На піку цієї другої хвилі ми почали робити перші щеплення препаратом Pfizer по дві дози. Потім ця хвиля пішла, з'явилася нова. І ми почали робити третє щеплення. Якщо ми подивимося на рівень смертності, то під час хвилі, коли ми робили перше щеплення, і зараз, коли ми прийшли до цього ж піку, смертність знизилася вдвічі.

Ізраїльський лікар розповів, як Україні підвищити рівень вакцинації 2

В нас у 62% населення є 3 щеплення, у 67% - 2 щеплення. Це майже 6 мільйонів ізраїльтян.

 

Ізраїльський лікар розповів, як Україні підвищити рівень вакцинації 3

О.Ц .: Ви почали вакцинуватися третьої дозою ще до того, як це порекомендувала робити ВООЗ?

М.К .: Так, до то того, як дозволила американська асоціація і ВООЗ. Я зробив всі 3 щеплення. Ми робимо 3 дози не просто так, тому що нам так захотілося. Були проведені дослідження. І інтервал між першою і другою дозою - 3 тижні. Так це досліджувалося. А третю - буферну - ми даємо через півроку. Або через півроку після захворювання. Або через півроку після останнього щеплення.

О.Ц .: Як вдалося досягти практично 70% -го рівня вакцинації серед населення?

М.К .: В нас населення вірить своєму уряду. Є дані і соціальна реклама по телебаченню. Ми можемо лаятися на наш уряд, коли ті хочуть запровадити локдаун, але населення вірить, що та інформація, яку подають, вона - правильна. Ніхто не намагається нічого приховати. Тому ніяких проблем зі сприйняттям офіційної інформації не відбувається.

О.Ц .: В Україні інформаційну кампанію з вакцинації можна вважати проваленою. Як порадите нам в Україні боротися з антівакційними настроями?

М.К .: В нас це були і ролики на телебаченні, і різні програми. Головна причина, чому люди зважилися на вакцинацію - це довіра, як я вже говорив. Найголовніше, вірить людина інформації чи ні. Я думаю, в Україні ви робите максимум, який можете. Завжди є люди, які думають інакше. Я дуже сподіваюся, що приклад інших країн, які щеплюються, їхній результат якось зможе вплинути на ситуацію у вашій країні. Переконати тих, хто сумнівається.

О.Ц .: А в Ізраїлі були випадки підробки сертифікатів вакцинації лікарями?

М.К .: В мене є знайомі лікарі, які відмовляються вакцинуватися з різних причин, але в жодному разі не пропагують свою відмову. Це просто їхня особиста думка. Але вони не роблять підроблених сертифікатів. Це кримінальна справа. Я не чув, щоб когось затримали за виготовлення підроблених сертифікатів.

О. Ц .: Майбутню п'яту хвилю пандемії в Ізраїлі ЗМІ називають “епідемією серед "нещеплених”. Чи це правда?

М. К .: Більшість людей, які знаходилися в палатах інтенсивної терапії, були не щеплені. І в них більш важкий перебіг хвороби.

О.Ц .: Чи можна говорити про появу в Ізраїлі колективного імунітету?

М. К .: Я не думаю. В нас все так само було наприкінці попередньої хвилі. Про колективний імунітет можна буде говорити, коли буде більше 80% щеплених. Яка взагалі мета щеплення. Щеплення - це як бронежилет. Це не означає, що по вас не будуть стріляти або що у вас не влучать. І стріляти будуть, і можуть влучити. Але, коли це трапиться, шансів залишитися в живих (з бронежилетом - ред.) значно більше. Тому, коли буде нова хвиля, важливо дивитися не на кількість заражених і кількість нових випадків, а - скільки людей потребує госпіталізації, скільки знаходиться в палатах інтенсивної терапії. Це найголовніший показник.

 

О.Ц .: У вашій країні пік захворюваності вже пройшов?

М. К .: Зараз вже все йде на спад. Коронавірусні відділення починають закриватися.

О.Ц .: В Ізраїлі був локдаун?

М. К .: Локдаун був під час попередньої хвилі. Він довів, що такий захід особливо не допомагає, так як люди не виконували всі умови локдауна. Ситуацію змінило введення другої дози щеплення. Ситуація покращилася і в перший раз, коли почали робити щеплення, і вдруге. А локдаун в цей раз не запроваджували.

О.Ц .: В Україні є проблеми з киснем для хворих. І тут навіть дозволили в екстрених випадках використовувати технічний кисень замість медичного. Як справи з киснем в Ізраїлі?

М.К .: Відверто, я не знаю, такого поняття як “технічний кисень”. В Ізраїлі є свої лікарні, своє надходження кисню. Люди, які після госпіталізації потребують кисню - їм дають такі портативні прилади для вироблення кисню в домашніх умовах. Це 100% -ний кисень, який подається з максимальною швидкістю до 5 літрів на хвилину. І ось такими апаратами забезпечуються всі люди, у яких насичення крові киснем в районі 90%.

О.Ц .: Скільки коштує такий прилад?

М.К .: Я як пульмонолог рекомендую такий кисень людям, у яких сатурація (показник насичення крові киснем - ред.) кисню приблизно 90% і менше. І далі лікарняна страхова каса їм приносить ці апарати додому. Цей апарат розміром з маленьку тумбочку, маленький холодильник, який живиться електрикою і виробляє кисень в домашніх умовах. Я перебуваю по той бік, коли я виписую рекомендацію на лікування киснем вдома. Ніхто не приходив і не говорив, що у мене немає грошей, я ніде не можу отримати. І не було якихось там рекомендацій з боку Міністерства охорони здоров'я посилити вимоги або критерії щодо видачі кисню.

О.Ц .: Як коронавірус вражає легені?

М.К .: Мета легень увібрати кисень, який знаходиться зовні. У повітрі є 20% кисню, не 100%. Ці 20% кисню легені повинні увібрати всередину. Як це відбувається? Повітря дихальними шляхами потрапляє всередину. Там в нас є легенева тканина. Це альвеоли - такі маленькі бульбашки, оповиті судинами. Там відбувається всмоктування кисню. Кисень потрапляє у кров. Звідти еритроцити як магнітики забирають його на себе. Коли ми міряємо сатурацію кисню, це говорить про те, наскільки наш еритроцит заряджений киснем. У нормі повинно бути до 98%. А якщо коронавірус вражає легені, це одразу позначається на рівні сатурації.

О.Ц .: Як відновлюються легені після коронавірусу?

М.К .: Все залежить від того, наскільки були вражені легені під час захворювання. Іноді це буває важке захворювання - двобічна пневмонія. Іноді це буває в легкій формі. Треба розділити якось. Іноді люди залишаються з легеневим фіброзом (утворення рубців в легенях - ред.) після перенесеного захворювання. Це одне. Іноді люди виходять (з лікарні ред.) і в них абсолютно чисті легені. Функціонують легені після одужання теж абсолютно нормально, але в людини іноді виникає задишка при найменшому фізичному навантаженні. І вся проблема з задишкою може бути пов'язана з порушенням у всьому цьому ланцюжку: починаючи від легень, серце, низький гемоглобін в крові або проблема в передачі кисню на місці.

О.Ц .: Організм не отримує потрібну кількість кисню?

М.К .: Отримує. Ця проблема, яку ми не можемо точно пояснити. Є нормальне насичення крові киснем. Але, може бути проблема в переході крові в самі тканини. У людей, які перехворіли на коронавірус, є напади слабкості, зниження стійкості до фізичних навантажень. Вони не можуть виконувати ті фізичні навантаження, які виконували раніше. Є люди, які переносять це нормально. Але є люди, які переносять це дуже погано. Є різні теорії. Згідно з однією з них, в судинах м'язів є різні мікротромби, саме тому до м'язів кров (збагачена киснем - ред.) не доходить. Незважаючи на те, що еритроцити наповнені киснем повністю, кисень погано передається в м'язову тканину і це призводить до зниження толерантності до навантажень.

О.Ц .: І що робити в такому випадку?

М.К .: Так чи інакше лікування полягає в тому, щоб на першому етапі запобігти захворюванню на коронавірус. Друге, запобігти його ускладненню. І коли ми вже вийшли з цього стану, перехворіли, це пульмонологічна реабілітація. Це помірні фізичні навантаження. Наприклад, пішохідні прогулянки в залежності від того, скільки людина може пройти. Саме ось така реабілітація є ключем до поліпшення стану.

О.Ц .: Але коронавірус вражає легені не у всіх випадках ...

М.К .: Не у всіх випадках. Цей вірус дуже багато органів вражає. Є люди, у яких потім спостерігається порушення пам'яті. Є люди, у яких спостерігаються проблеми з серцем. У когось - втрата нюху. COVID-19 - таке захворювання, яке вражає багато систем в нашому організмі. Захворювання нове. Ми ще довго будемо його вивчати. Є пацієнти, які перехворіли майже рік тому, але досі повністю не відновилися.

О.Ц .: Чому варто робити щеплення?

М.К .: Тому що вакцинація знижує захворюваність і знижує смертність від цієї хвороби. Це головна причина. У другій хвилі в Ізраїлі було вдвічі менше госпіталізацій і вдвічі менше смертей. Це за рахунок щеплень, які ми отримали в попередню хвилю. Потихеньку всі хвилі зійдуть нанівець. Повинно так бути. А робити щеплення треба - це єдиний шлях боротьби з коронавірусом.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні повністю вакциновані менше третини колективів шкіл .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.