У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Теперішні операції експерти порівняли зі звільненням Херсону
Інститут вивчення війни впевнений, що ситуація з українським контрнаступом не зайшла в глухий кут. Експерти зазначили, що він уже вважається успішнішим, за російський зимовий наступ. Крім цього, його порівняли з повільнішим але успішним наступом, під час якого було звільнено Херсолн.
Про це свідчить регулярний звіт Інституту вивчення війни. Наразі експерти не бачать ознак того, щоб операції могли зайти в глухий кут. Таким чином, немає і ознак того, що Україна не зможе повернути більшу частину своїх територій.
Аналітики нагадали, що війська України протягом часу контрнаступу проводили повільні та поступові кампанії з блокування ворога на східному березі Херсонщини у 2022 році. Також вони обмежували спроможність ворога здійснювати наземні атаки на західному березі в період з серпня по листопад того ж року. Тільки після цього вони змусили ворога відійти з правого берега.
У ISW при цьому додали, що російський зимово-весняний наступ закінчився усього за місяць, і значних успіхів ворогу не приніс. Водночас, і ситуація на півдні трохи відрізняється, оскільки там немає природних умов, що змушували росіян розраховувати лише на два мости.
“Тим не менше, український контрнаступ на Херсон складався з фаз відносно швидкого просування та тривалих періодів підготовки, боїв, які були спрямовані на виснаження російських сил, і обмежених досягнень, що зрештою зробило російські позиції на західному березі річки слабкими”, – додали в Інституті.
Теперішній контрнаступ аналітики назвали “менш драматичним і швидким”, ніж під час звільнення Харківщини. Водночас, він успішніший, за невдалий російський наступ взимку. Загалом, на думку ISW, він схожий на повільніший, але успішний херсонський контрнаступ.
Нещодавно український контрнаступ вирішив похвалити канцлер Німеччини Олаф Шольц. За його словами, українські війська діють дуже чітко та організовано в боях проти окупантів. Крім цього він відзначив цілеспрямованість наших воїнів. Також Шольц заявив, що ніколи не чекав, що все має відбутися дуже швидко.
Водночас, проти контрнаступальних сил України росія продовжує використовувати всі можливо методи оборони. Зокрема, мова йде про протитанкові мінні поля, але з дуже великою щільністю – значно більшою, ніж розраховано в самій росії. Усе для того, аби мати хоч шанс уповільнити нашу техніку.
Нагадаємо, що Данілов розповів, що в ЗСУ змінюється стратегія контрнаступу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.