Москва і Тегеран узгодили план збирання зброї іранського виробництва на території росії
Офіційні представники Москви та Тегерану уклали угоду, згідно з якою у рф розпочнуть виробляти сотні безпілотників іранського зразка. Відповідна розмова відбулася в Ірані ще на початку листопада. Лідери двох країн часу не втрачали й вже готуються до передачі проєктів та ключових компонентів, які можуть дозволити розпочати виробництво дронів-камікадзе вже за кілька місяців.
Про це пише The Washington Post, з посиланням на трьох чиновників з американських та інших західних служб безпеки. За словами офіційних осіб, ця угода, якщо вона буде повністю реалізована, означатиме подальше поглиблення російсько-іранського альянсу, який уже надав вирішальну підтримку військовій кампанії Москви в Україні.
“Придбавши власну конвеєрну лінію, росія могла б різко збільшити свої запаси відносно недорогих, але дуже руйнівних систем озброєнь, які останніми тижнями змінили характер українського конфлікту, що триває дев’ять місяців”, – йдеться в повідомленні.
Для Москви ця угода може задовольнити критичну потребу в високоточних боєприпасах, яких не вистачає після дев’яти місяців боїв. Домовленості також пропонують значні економічні та політичні вигоди для Ірану. Хоча Тегеран намагався показати себе нейтральним у конфлікті з Україною, поява іранських безпілотників над українськими містами викликала погрози нових економічних санкцій з боку Європи.
“Можливо, лідери Ірану вважають, що вони зможуть уникнути нових санкцій, якщо безпілотники фізично збиратимуть в росії”, – заявили чиновники.
Окрема делегація на чолі з секретарем Ради безпеки Росії Миколою Патрушевим вирушила до Тегерана ще 9 листопада, щоб обговорити, серед інших тем, економічні санкції та інше «втручання Заходу» у справи їхніх урядів, повідомляють державні російські та іранські ЗМІ. Кілька країн НАТО, включаючи Сполучені Штати, також бачили розвідувальні дані, але урядовці відмовилися обговорювати подробиці. Коментувати конкретний звіт про російсько-іранську співпрацю не хочуть навіть в Білому домі. Очевидним в цій ситуації залишається одне:
«Тегеран допомагає вбивати українських мирних жителів, надаючи зброю та допомагаючи росії в операції. Це ще одна ознака того, наскільки ізольовані Іран і росія». – заявив речник Ради національної безпеки Адрієн Уотсон.
Після відходу з Херсона, Москва перейшла до стратегії невпинних повітряних нападів на українські міста, використовуючи комбінацію крилатих ракет і самодетонуючих безпілотників, начинених вибухівкою, щоб відключити електрику та воду. 11 жовтня президент Володимир Зеленський у зверненні на саміті G7 заявив, що росія замовила в Ірані 2400 дронів-камікадзе Shahed. А за кілька годин до цього, українська розвідка повідомила, що іранські дрони, перекидають до Білорусі. Як і прогнозували у ЗСУ, 15 листопада під час саміту «Великої двадцятки»: окупанти випустили по Україні майже 100 ракет.
Щодо Ірану, то ця країна не вперше постачає зброю союзникам. Серед минулих бенефіціарів ракет і безпілотників іранської розробки – уряди та шиїтські збройні формування в Лівані, Ємені та Сирії.
Нагадаємо, The New York Times розповів, як працівники Укренерго лагодять енергооб’єкти під російськими обстрілами. Ситуація зі світлом все ще критична, в уряді заговорили про можливий блекаут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.