Очима журналістів міжнародні злочини росії бачить увесь світ
Про сьогоденну роботу працівників Укренерго - в матеріалі журналіста The New York Times Марка Сантора. Він вийшов під заголовком «Для України тримати світло — одна з найбільших битв». І вперше було озвучено страшну цифру. Лише 13 хвилин є у працівників станції, енергетиків, щоб врятувати своє життя. Про що ще йдеться у виданні?
Москва руйнує критично важливу інфраструктуру України, позбавляючи мільйони тепла, світла та чистої води. Це «червоною стрічкою» проходить через весь матеріал The New York Times. Забезпечити освітлення для більшості мільйонів людей, які живуть у містах і містечках, розташованих далеко від фронту, — і забезпечити їх функціонування взимку — зараз є одним із найбільших викликів, з якими стикається Україна.
«Останні напади змусили атомних операторів різко скоротити кількість виробленої ними енергії. Національна енергетична компанія запровадила масштабні, але контрольовані відключення електроенергії, які охопили всі регіони країни, залишаючи мільйони людей без світла від шести до 12 годин на день», - пише The New York Times.
Журналіст записав інтерв’ю з Юрієм Левицьким, керівником ремонту на критично важливій підстанції в центральній Україні.
«Ви бачите, що може зробити одна ракета», — сказав пан Левицький, вказуючи на згорілі величезні залишки 200-тонного трансформатора, який перетворює електроенергію високої напруги в електроенергію меншої потужності, яка використовується в будинках і на підприємствах. Обвуглені мідні котушки та електричні дроти висипалися з багатомільйонного трансформатора, наче нутрощі металевого звіра, якому розпороли черево», - описує ситуацію The New York Times.
Завдяки поєднанню самовідданих зусиль працівників комунальних служб, спільної громадської самопожертви та чистої наполегливості Україні вдалося знайти спосіб витримати невпинні напади.
«Немає жодних доказів масового втечі з країни, хоча українські чиновники заявили, що однією з цілей Кремля є відправка чергового потоку біженців до європейських країн», - пише Марк Сантора.
Далі він передає розповідь Юрія Левицького про те, що під час останньої ракетної атаки робітники мали 13 хвилин, щоб втекти з моменту, коли пролунав сигнал тривоги, до першого попадання ракети.
«Усі втекли неушкодженими. Ми були психологічно готові, знаючи, що це станеться рано чи пізно», — сказав пан Левицький, коли 330 000 вольт електрики проходили по лініях електропередач над ним із чутним дзижчанням. Він готовий до нових атак», - каже Марк Сантора і додає слова Левицького.
«Путін — монстр», — сказав пан Левицький більш колоритною мовою. Але кожного разу, коли Росія завдає удару, за його словами, Україна буде відбудовуватися», - йдеться в статті The New York Times.
Росіяни завдали ракетного удару по Україні 15 листопада — випустили 96 крилатих ракет. Це була найбільша атака в історії енергетики, від якої постраждали всі області. Найбільш складна ситуація на заході, а також у центральному і північно-східних регіонах.
Для стабілізації енергосистеми ввели аварійні графіки відключень. Це дозволило запобігти повному знеструмленню країни. Енергетики відразу приступили до відновлення живлення споживачів та пошкоджених мереж та електростанцій. Водночас наступні декілька днів будуть важкими: наближається похолодання і споживання електроенергії зростатиме, відповідно навантаження на мережі теж. Українцям треба бути готовими до значних перерв в енергопостачанні та мати необхідний запас води, заряджені пристрої та павербанки.
Раніше ми повідомляли, що міжнародні партнери затвердили програми з допомоги українській енергосистемі. Сума, яку готові виділити сягає в понад 200 млн євро. Частина з необхідного вже прямує в Україну.