Іпотека і лізинг: якою буде програма доступного житла

На сьогоднішній день на житловому обліку перебувають понад 650 тис. родин

Іпотека і лізинг: якою буде програма доступного житла

В Україні з'явиться єдина організація, яка матиме необхідний ресурс для забезпечення житлом громадян. Це дозволить продовжити програму.

Відповідний законопроект № 5308 подав глава комітету з питань бюджету Юрій Аристов, передає Інформатор .

Передбачається, що державна іпотечна установа (ДІУ) приєднається до ЗАТ «Українська фінансова житлова компанія». Вона буде виступати посередником між банком і громадянином, щоб українці могли брати довгострокові іпотечні кредити під фіксовану ставку - 7% річних.

Компанія буде рефінансувати банки, що видають іпотечні кредити на визначених державою умовах. Ще з'явиться додаткова можливість - це лізинг нерухомості (оренда з правом викупу) під 5% річних, без початкового внеску.

Очікується, що в короткостроковій перспективі буде надано близько 8 тис. іпотечних кредитів для придбання житла і 12 тис. квартир для передачі їх у фінансовий лізинг.

Чим лізингова програма відрізняється від іпотеки

Різниця лізингу від іпотеки полягає в тому, що при лізингу квартира знаходиться у власності лізингодавця (ДІУ), права власності на житло переходять до одержувача послуги тільки після того, як він виконає умови договору (сплатить необхідну суму). Що стосується іпотеки, то права власності на квартиру належать позичальнику, а квартира знаходиться в заставі у іпотечного кредитора.

Тобто, в разі іпотеки, людина є власником житла, за яке платить. Під час лізингової програми житло переходить у власність тільки тоді, коли виплачена вся сума.

Відзначимо, що програма іпотечного кредитування під 7% вже функціонує.

Нагадаємо, уряд оновив механізм держпрограми зі здешевлення кредитів. Крім того, в Україні знижується ставка іпотечного кредитування.Українці частіше купують житло в кредит.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube