Інтернет-шахраї продали чоловіку фальшиві талони на пальне: що в такому випадку робити

Чоловік втратив майже 5 тисяч гривень

Шахраї продають українцям фальшиві талони на пальне
Шахраї продають українцям фальшиві талони на пальне

Інтернет-шахраї продали фальшиві талони на пальне 60-річному жителю Івано-Франківська. Чоловік втратив майже 5 тисяч гривень. Що робити, якщо ви стали жертвою шахрайства?

Поліція Івано-Франківської області повідомила про черговий випадок шахрайства:

"60-річний іванофранківець у соціальній мережі натрапив на оголошення про продаж талонів на дизельне пальне. Під час листування з адміністратором оголошення домовився отримати товар у поштовому відділенні. Чоловік отримав посилку та оплатив за неї майже 5 тис. грн", — йдеться у дописі.

Коли він заїхав на АЗС і захотів скористатися талонами, виявилося, що вони не скануються. Чоловік намагався зв’язатися з "продавцем", але ці зусилля були марними.

Якщо ви потрапили в пастку шахраїв, поліцейські рекомендують дотримуватися таких правил:

  • потрібно зателефонувати на лінію "102", або ж звернутися із заявою до найближчого відділу чи відділення поліції;
  • у зверненні повідомте деталі: що з вами трапилося, передайте інформацію про шахраїв — імена, номери телефону;
  • повідомте компанію, від імені якої "працювали" шахраї, про вашу ситуацію. Як мінімум, вони зможуть сповістити своїх клієнтів про зловмисників, які прикриваються їхнім брендом.

"Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції або повідомте про ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170", — рекомендують поліцейські.

Раніше Інформатор повідомляв, що в Україні припинили діяльність шахрайського "кол-центру". Його учасники діяли під виглядом співробітників служби безпеки провідних банків. Вони телефонували громадянам, втручались в їхній мобільний банкінг та переказували гроші.

Як розповіли у пресслужбі ПриватБанку, оперативники в Одеській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській областях провели масштабну операцію, в ході якої провели 38 санкціонованих обшуків. Вони задокументували діяльність організованої злочинної групи, яка діяла на території України з серпня 2022 по листопад 2023 року.

Організатором злочинної групи виявився мешканець тимчасово окупованої території Донецької області, який у квітні 2014 року обіймав посаду міністра закордонних справ так званої донецької народної республіки. Осередки його угруповання діяли у рф, на тимчасово захоплених територіях Донецької та Луганської областей, а також в деяких інших регіонах України.

Вказується, що сума завданих збитків може перевищувати 100 мільйонів гривень. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київ
Кропивницький
Луганськ
Луцьк
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернігів
Чернівці