ПриватБанк попереджає українців про нову схему шахраїв: як вберегтися

Читать на русском

Гроші потерпілих переказували на рахунки азартних ігрових платформ, міжнародні криптовалютні біржі, підставних осіб

Читать на русском
ПриватБанк
Шахраї під виглядом співробітників служби безпеки провідних українських банків телефонували громадянам та викрадали гроші

Гроші потерпілих переказували на рахунки азартних ігрових платформ, міжнародні криптовалютні біржі, підставних осіб

В Україні припинили діяльність шахрайського "кол-центру". Його учасники діяли під виглядом співробітників служби безпеки провідних банків. Вони телефонували громадянам, втручались в їхній мобільний банкінг та переказували гроші.

Як розповіли у пресслужбі ПриватБанку, оперативники в Одеській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській областях провели масштабну операцію, в ході якої провели 38 санкціонованих обшуків. Вони задокументували діяльність організованої злочинної групи, яка діяла на території України з серпня 2022 по листопад 2023 року.

"За сприяння служби безпеки ПриватБанку в Україні припинено діяльність шахрайського "кол-центру", учасники якого під виглядом співробітників служби безпеки провідних українських банків телефонували громадянам, втручались в їхній мобільний банкінг та переказували гроші потерпілих на рахунки підставних осіб, міжнародні криптовалютні біржі та рахунки азартних ігрових платформ", - зазначили у ПриватБанку. 

Організатором злочинної групи виявився мешканець тимчасово окупованої території Донецької області, який у квітні 2014 року обіймав посаду міністра закордонних справ так званої донецької народної республіки. Осередки його угруповання діяли у рф, на тимчасово захоплених територіях Донецької та Луганської областей, а також в деяких інших регіонах України.

"Передача особистих даних третім особам, тим більше через відкриті джерела та невідомі сайти, несе потенційну загрозу використання цих даних шахраями", - нагадали у ПриватБанку. 

За даними Нацполіції України, шести фігурантам повідомили про підозру за шахрайство та крадіжки, вчинені організованою групою осіб (ч. 4 ст. 190 та ч. 5 ст. 185) Кримінального кодексу України. Вручене клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чотирьом з них. Інших, які переховуються за кордоном, оголосили в міжнародний розшук. Вказується, що сума завданих збитків може перевищувати 100 мільйонів гривень. 

Як протидіяти шахрайству

Ніколи не надавайте інформацію про свої картки третім особам, навіть якщо вони звертаються нібито від імені банку. Будьте пильні, якщо отримуєте повідомлення невідомого авторства з проханням надіслати отриманий код або дивний набір команд на інший номер. У разі надходження листа про виграш, для отримання якого потрібно терміново сплатити податок, мито або ввести свої персональні дані, – вас намагаються обдурити шахраї. Щоб уберегти себе від їхніх дій, зайдіть на офіційний сайт компанії або зверніться в службу підтримки – великі компанії завжди розміщують інформацію про свої акції. Ніколи не переказуйте грошей до отримання призу й не поспішайте – розрахунок шахраїв будується на неусвідомлених і швидких діях клієнтів. Якщо все-таки відбулося шахрайське списання коштів із вашої картки, обов’язково зверніться до підтримки банку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.