Інститут нацпам'яті визнав Булгакова символом російської імперської політики

Читать на русском

Український інститут нацпам'яті визнав памʼятники Булгакову, географічні назви й найменування на його честь російською пропагандою

Читать на русском
Михайло Булгаков
УІНП визначив Михайла Булгакова символом російської Імперської політики

Український інститут нацпам'яті визнав памʼятники Булгакову, географічні назви й найменування на його честь російською пропагандою

Український Інститут національної пам'яті (УІНП) заявив, що об'єкти, присвячені відомому письменнику Михайлу Булгакову, є символами російської імперської політики. Згідно з висновками комісії інституту, Булгаков, хоча й народився на теренах України та проживав тут тривалий час, відзначався імперським світоглядом та українофобією. Він висловлював симпатії до більшовиків, привітав окупацію Києва, постійно героїзував "червоних", а діячів української свободи називав "мерзенними петлюрівцями".

УІНП заключив, що пам'ятники та географічні назви, що вшановують Михайла Булгакова, є продуктом російської пропаганди. З висновків експертної комісії УІНП виходить, що Михайло Булгаков (1891–1940) виступав за велич Росії та мав негативне ставлення до української нації, культури та державності.

Інститут національної пам'яті (УІНП) висловив думку, що у своїх творах Булгаков чітко демонстрував своє упереджене ставлення до українського народу та його історії. Він висміював українську мову та культуру, а також відкидав право України на самостійний розвиток. Його творчість була сповнена ідеологічних упереджень, які відображали його симпатії до імперіалістичних та комуністичних ідеалів. Булгаков виступав на позиціях російського імперіалізму, підтримуючи експансію російської влади.

УІНП пише, що негативне ставлення до України у Булгакова можна помітити не лише у його творах, а й у його особистому житті. Його родина була агентом російської політики в Україні, що сприяло поширенню імперських ідеалів серед населення. Експерти УІНП дійшли висновків, що проаналізовані факти свідчать про те, що Булгаков був активним пропагандистом російської імперської політики та українофобом.

"Його ім'я не варто використовувати у присвоєнні географічних об'єктів чи інших символів в Україні, оскільки це лише продовжуватиме традицію російської русифікації та імперської політики", - йдеться у повідомленні Інституту національної пам'яті.

Скандал навколо музею Булгакова в Києві

26 травня 2023 року у Києві відкрили оновлену меморіальну дошку Булгакову.  Громадський активіст Олег Слабоспицький висловив своє обурення з приводу цього, наголошуючи, що Булгаков був символом "русского булгаковского Києва" та українофобом, який у своїх творах ганьбив Україну. Він також зазначив, що росіяни використовують цитати та портрети Булгакова на тимчасово окупованих територіях, намагаючись вплинути на молодь та дітей.

Слабоспицький додав, що в контексті активних процесів дерусифікації і зникнення імені Булгакова з назв вулиць та пам'ятників, нова дошка була відкрита без необхідних дозволів у Києві. За словами активіста, таким чином комунальний музей відбілює російських покидьків та "русскій Київ".

Двома днями пізніше меморіальну дошку Булгакова залили червоною фарбою. Таким чином активісти, ймовірно, нагадали, як цей російський письменник у своїх творах поливав Україну брудом, а також й те, що в Україні йде дерусифікація й боротьба з усім, що ототожнюється з країною-агресором.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.