Харківським вулицям повернули історичні назви, їх перейменували на честь загиблих захисників, видатних харків'ян.
У Харкові депутати міськради перейменували 65 вулиць, назви яких пов'язані з росією. Зокрема вулицю Пушкінську, яка нещодавно постраждала від російських ракет.Тепер вона носитиме ім'я Григорія Сковороди. За словами міського голови Ігоря Терехова, перейменування цього топоніма є знаковим для міста.
Рішення про це ухвалили депутати на сесії міськради 26 січня. У мерії заявили, що перейменування прискорив обстріл Харкова військами рф 23 січня, коли загинуло 11 людей, та понад 70 отримали поранення.
"На колишній вулиці Пушкінській були прильоти, маємо там колосальні руйнування, постраждали люди. Тепер вона носитиме ім'я Григорія Сковороди. Я вдячний, що депутатський корпус підтримав мою пропозицію", - зазначив мер міста Ігор Терехов.
Вулиця Пушкінська з'явилася в Харкові у 1899 році. Тоді колишню Німецьку перейменували на честь 100-річчя від дня народження Олександра Пушкіна. Сьогодні це одна з найбільших вулиць у місті, її довжина 5,5 км. Григорій Сковорода (1722-1794) - відомий філософ, життя і творчість якого були пов'язані з Харковом і Харківщиною. У Харківській області в селі Сковородинівка знаходиться могила філософа. У Харкові ім'я Сковороди носить національний педагогічний університет, у місті Сковороді встановлено кілька пам'ятників.
Загалом змінили назви 65 вулиць, провулків, в'їздів і проїздів Харкова. Їм повернули історичні назви, перейменували на честь загиблих захисників, видатних харків'ян, українських міст або обрали нейтральні назви.
Повний список - тут.
Навесні 2023 року президент Володимир Зеленський підписав закон "Про географічні назви" щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України. Вже 27 липня 2023 року цей закон набув чинності. Він спрямований на протидію російській імперській пропаганді.
З початку цього року зі станції метро "Пушкінська" в Харкові прибрали барельєф Пушкіна, а також демонтували пам'ятник Пушкіну, прибрали ім'я Пушкіна з назви драматичного театру і ліквідували всі мурали з портретами поета.
Проте, змінювати назви вулиць і провулків на території Харківської області почали ще у 2022 році, за ініціативи органів самоврядування та мешканців громад. Перші перейменування у Харківській міській громаді відбулися у травні 2022-го. Тоді було змінено назву одного району (з московського на Салтівський), а також одного проспекту (з московського на Героїв Харкова), узвозу (з білгородського на вулицю Рятувальників) та шосе (з білгородського на Харківське).
23 січня 2024 року російські війська обстріляли Харків під час масованої ракетної атаки України, загинуло 11 людей. Про збільшення кількості загиблих через російську атаку Харкова 26 січня повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. За його словами, внаслідок удару є одинадцять жертв. Серед них 8-річна дитина.
Внаслідок атаки рф пошкоджено три десятки житлових будинків у Харкові. Від вибухів вибиті близько тисячі вікон. У 20 будинках міста вимушено відключили опалення. У 14 відключено електрику, ще у 12 - газопостачання. Рятувальники витягли з-під уламків чоловіка, він розповів, що його дружина та донька досі під завалами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.