Інститут національної пам'яті закликає задуматися над сенсом 8 березня

8 березня - День боротьби за права жінок, саме на цьому варто акцентувати увагу

Інститут національної пам'яті закликає задуматися над сенсом 8 березня

Інститут національної пам'яті закликав задуматися над сенсом 8 березня. Адже 8 березня є визнаним в світі Днем боротьби за права жінок - саме на цьому варто акцентувати увагу.

Про це повідомляє прес-служба Українського Інституту національної пам'яті,- передає Інформатор .

Традиція відзначати окрему дату, яка акцентувала увагу на відсутності рівності між чоловіками і жінками (перш за все в питаннях виборчих і трудових прав), з'явилася на початку XX століття в США з ініціативи місцевих феміністок і соціалісток. На міжнародному рівні цей день відзначають з 1977 року, після рішення ООН.

"До появи цього дня не мав ніякого відношення СРСР, тому це не комуністичне і не радянське свято ...

Дискусія, чи варто залишати 8 березня вихідним днем, не настільки важлива, як то, якими смислами буде наповнена ця дата, і буде продовжуватися радянська і пострадянська традиція «свята весни і краси»...

Те, чи здатні ми сьогодні на рівні публічних обговорень якісно змінити фокус в підході до цього міжнародного дня, - є індикатором руху нашої країни від радянського минулого до зрілого європейського суспільства", - йдеться в повідомленні.

На рівні законодавства України як держава декларує рівноправність чоловіків і жінок, і цю рівність закріпили в Конституції. У 1995 році Україна приєдналася до Пекінської декларації та Платформи дій і ратифікувала ключові міжнародні договори з прав людини включаючи Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок від 1980 року. А у 2005 році прийняли Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків».

Після Революції Гідності Україна підписала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС,яка зобов'язує нашу державу забезпечити гендерну рівність і рівні можливості для жінок і чоловіків у сферах зайнятості, освіти і навчання, економічної та суспільної діяльності.

У лютому 2016 року Україна прийняла Національний план дій щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», ставши єдиною країною в світі, яка прийняла такий план під час військового конфлікту. Цей документ забезпечує рівну участь жінок і чоловіків в подоланні конфліктів, встановлення миру, процесах відновлення, протидії викликам, системної протидії насильству за ознакою статі та насильства, пов'язаного з конфліктом.

Наприкінці 2020 уряд схвалив Концепцію комунікації в сфері гендерної рівності.Цей документ проголошує гендерну рівність у всіх сферах суспільного життя.

"Тому 8 березня - хороший привід осмислити, в чому реальність відрізняється від декларацій, де дійсно є прогрес,а в чому українські жінки досі змушені відстоювати свої права", - додали в Інституті національної пам'яті.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube