«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Пісня “Надія” — про пошук віри у кожному звичайному дні. У відео ми в ролі самих себе — простих хлопців, які вірять, що можуть мати суперсилу. Це метафора про тих, хто щодня знаходить джерело світла, усіх нас.
Через бойові дії та їхні наслідки традиційні види відпочинку стали недоступні українцям
На другий рік повномасштабної війни українці виявляють дедалі більший інтерес до відпочинку. Водночас через бойові дії та їхні наслідки традиційні види відпочинку стали недоступні українцям і більшості громадян все ж таки доведеться шукати альтернативний відпочинок в Україні.
І це дійсно привід побачити та знайти чарівні місця в Україні, де можна насолодитися неповторними природними куточками. Україна пропонує кожному туристу незабутню подорож по відпочинку та відновленню сил на будь-який смак. Сьогодні розповімо про каньйони.
Найбільший каньйон України - Дністровський. Він по праву вважається одним із 7 чудес нашої країни. Каньйон протягнувся на 250 км Чернівецькою, Хмельницькою, Тернопільською та Івано-Франківською областями. Де б ви не вирішили зупинитися, завжди можна знайти безпечне та комфортне житло. Причому як бюджетний варіант - чи кемпінги з окремими бунгало та бази відпочинку, чи котеджі та апартаменти з власною кухнею. Відпочинок на Дністрі - насамперед можливість поплавати, позасмагати та зловити свою велику рибу. А ще й унікальний мікроклімат, який нерідко порівнюють із субтропічним.
Як дістатися: доїхати до Дністровського каньйону можна своїм авто або автобусом. Для цього необхідно дістатися Івано-Франківська чи Тернополя, а звідти вирушати до сел, що поряд з каньйоном (Хмелев, Михальче тощо).
Дністровський каньйон
Буцький каньйон - місце, куди завжди варто їхати. Унікальність ландшафту надовго залишиться у пам'яті, як і монументальність скель заввишки до 30 метрів та завширшки до 100 метрів. Місцеві жителі здають в оренду будинки, кімнати, альтанки - вибрати є з чого. Прогуляйтеся скелястими берегами річки Гірський Тікіч. Місцевий гід розповість, як приблизно 2 мільярди років тому виник каньйон, а також підкаже, де найкращі місця для фотографування. Домовляйтесь про екскурсію заздалегідь, адже влітку є багато бажаючих відвідати “маленьку Швейцарію”.
Як дістатися: найпростіше добиратися до каньйону автомобілем. До найближчої траси - М-05 Київ-Одеса, близько 25 км. Від неї до Буків можна добиратися через Жашків (ближче до Києва) чи Маньківку (ближче до Одеси). Через жахливий стан дороги Жашків-Буки радимо уникати такого маршруту - швидше й набагато приємніше їхатиме через Маньківку.
Смотрицький каньйон – єдина в Україні геологічна основа, що розкинулася посеред великого міста. Він вважається однією з найцікавіших геологічних природних пам'яток в Україні. Ця вразлива природна краса привертає увагу своїми високими скелями, мальовничими водоспадами та зеленими луками. Як кажуть місцеві екскурсоводи, за допомогою каньйону сучасні вчені вивчають, як формувалася Земля. Також стіни каньйону є улюбленим місцем для тренувань альпіністів. Подорожуючи Смотрицьким каньйоном, ви зможете насолодитися неймовірними видами та відчути гармонію з природою, яка вас оточує.
Як дістатися: прямим поїздом, електричкою або автобусом до Кам'янця-Подільського, або до Хмельницького чи Чернівців, звідки ходять регулярні автобуси та маршрутки до Кам'янця, а звідти вже до каньйону.
Актовський каньйон - єдиний у Європі має подібні до знаменитих каньйонів у Північній Америці геолого-ландшафтні показники. Глибина українського каньйону сягає близько 50 метрів, а його площа - 250 гектарів. У самому Актовому часто зупиняються туристи, аби подивитись на каньйон. Скелі у самому селі є найпопулярнішими серед мандрівників. Далі скелі стають крутішими та неприступнішими – саме вони користуються популярністю у альпіністів та фотографів. Через складний рельєф місцевості туристам не вдається сплавлятися по річці Мертвовід, але тутешні місця полюбилися скелелазам. Долина цікава для любителів старовини і тих, хто захоплюється езотерикою. Адже каньйон був сакральним центром Скіфії, де у давнину люди проводили ритуали і молилися своїм богам.
Як дістатися: із Вознесенська потрібно їхати до села Трикрати. Звідти ви їдете по старій бруківці до Актового. По дорозі ви побачите ще одне природне диво - Арбузинський каньйон. Проїжджаєте ще трохи - і ви вже на місці. Краще їхати до каньйону на власному авто, адже маршрутки заїжджають у ці краї доволі рідко. Якщо вам хочеться справжнього екстриму - піднімайтесь вгору за течією.
Наша країна багата на розкішні пейзажі та умиротворюючу природу. Щоб відвідати будь-яке з цих величних місць не знадобиться ні багато часу, ні грошей. Достатньо просто виділити одні вихідні, щоб насолодитися неперевершеним виглядом, а спогадів та емоцій вам вистачить ще надовго.
Раніше Інформатор писав про те, що кияни розповіли, як і де планують відпочивати влітку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.