Приймай залишили ввімкненим у надії на успішне відновлення енергії для наступних місій
На місці посадки індійського місячного зонду настає морозяна місячна ніч, коли місяцехід не може генерувати енергію. "Чандраян-3" завершив свої подорожі і перейшов у режим гібернації. Індія сподівається, що згодом апарат знову запуститься.
Про пише газета Indian Express.
Апарат виконав свої завдання, і зібрані дані були передані на Землю. Акумулятор повністю заряджений, сонячні батареї вирівняні таким чином, що зможуть знову генерувати енергію, коли сонце буде світити на місце посадки з 22 вересня.
Один день на Місяці триває стільки ж, скільки 14 днів на Землі. Тому місячна ніч така довга. Експедиція була запланована лише на один місячний день, але в Індії сподіваються, що буде продовження. Наразі приймай залишили ввімкненим у надії на успішне відновлення енергії для наступних місій.
Експерти сумніваються, що це вдасться. Видання зауважує, що електроніка на борту не розрахована на низькі температури місячної ночі, які опускаються нижче мінус 120 градусів. Науковий оглядач Паллава Багла пише, що Індія ще не має технологій для такого екстремального холоду. Він додав, що місяцехід може не перезапуститися.
"Чандраян-3" м'яко приземлився на Місяць 23 серпня. Після цього місяцехід з'їхав з посадкового модуля і обстежив ґрунт. За повідомленням Індуської космічної агенції, він виявив сірку та інші елементи. Спектроскоп на борту також виявив алюміній, залізо, кальцій, хром, титан, марганець, кисень і кремній.
В Індії не повідомили, що саме було знайдено в процесі пошуку замерзлої води на поверхні Місяця. Вода була б важливою для пілотованих місячних експедицій, оскільки її можна використовувати для отримання питної води або ракетного палива.
Після СРСР, США та Китаю Індія є четвертою країною, якій вдалося здійснити висадку на Місяць. Це вдалося на малодослідженому Південному полюсі. Водночас, росія, попри увесь пафос, зазнала повного фіаско в останній місячній місії.
Нагадаємо, космічна галузь Індії запустила власну місію з дослідження Сонця. Дослідницький супутник запущений з космодрому Сатіш Даван у штаті Андхра-Прадеш.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.