Індійський експорт заборонених товарів, таких як мікрочіпи, схеми та верстати, перевищив 60 мільйонів доларів у квітні та травні і досяг $95 млн у липні
Індія вийшла на друге місце за обсягом постачання критичних підсанкційних технологій до Росії. Вона постачає мікрочіпи, мікросхеми та верстати. Експорт цих товарів з Індії перевищив 60 мільйонів доларів у квітні та травні, що вдвічі більше, ніж у попередні місяці, і зріс до 95 мільйонів доларів у липні. Лише Китай випереджає Індію за цим показником.
Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на інформацію американських і європейських чиновників. Приблизно п'ята частина секретних технологій, що постачаються до російського військово-промислового комплексу, надходить через Індію. Окрім цієї країни, новими хабами для реекспорту до Росії стали Малайзія та Таїланд.
Як пише Bloomberg, експорт більшості товарів подвійного призначення безпосередньо в Росію заборонений. Тому країна змушена купувати ці товари у третіх країнах, зокрема через дочірні компанії західних фірм або мережі посередників. Це створює нові маршрути постачання, які дозволяють обходити санкції та забезпечувати російський військово-промисловий комплекс необхідними технологіями.
Також Індія стала найбільшим покупцем російської нафти. Водночас політики США і ЄС прагнуть розвивати партнерські відносини з Індією, попри те, що деякі індійські компанії вже потрапили під західні санкції.
Наприкінці липня 2024 року директорка Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталія Нестор, повідомила, що у російських ракетах та безпілотниках виявлено компоненти, виготовлені більш ніж у 20 країнах. Серед них – Китай, Німеччина, Японія, США, Нідерланди, Швейцарія та інші.
За словами Наталії Нестор, експерти інституту досліджують практично всі типи російських ракет, які використовуються для атак на Україну, включаючи "Іскандер", "Кинджал", "Калібр", Х-101, Х-55 та Х-59. Окрім ракет, також аналізуються ударні безпілотники типу Shaheed-136 і Shaheed-121, які активно застосовуються Росією, а також розвідувальні БПЛА, такі як "Картограф", "Орлан-10" і Supercam.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський ще у березні 2024 року закликав міжнародну спільноту посилити санкції та припинити постачання компонентів для російських ракет. Водночас повідомлялося, що Індія постачає Україні артилерійські снаряди через європейські країни, зокрема Чехію та Італію.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.