На точність та ефективність влучання можуть впливати, як і пора року, так і доби, а також погодні умови
У Повітряних силах ЗСУ розповіли, що мобільні вогневі групи ще ефективніше почали збивати дрони типу "Shahed 136". Однак, українським силам ППО не завжди вдається збити усі дрони, які залетіли в український повітряний простір. На точність влучання та успішне відпрацювання повітряних цілей грають нічний час, туман, хмарність тощо.
Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Ігор Ігнат в ефірі телемарафону. Військовий зазначив, що вчора увечері розпочались звичні атаки дронами-камікадзе Shahed.
Вони були випущені з тимчасово окупованої Балаклави, що у Криму. Більшу частину дронів було знищено, проте були й ті, які оминули українські засоби протиповітряної оборони. Однак, вони не все ж таки не змогли долетіти до своїх цілей.
"Сьогодні не було 100% результату, на жаль, 9 із 15 знищено, але й не всі безпілотники досягли бажаних цілей. Зрозуміло, що нічний час, туман, хмарність заважає більш ефективно відпрацьовувати. Але все ж таки сьогодні теж був результат", - зазначив він.
Окрім того, повітряна тривога може лунати не лише через дронову небезпеку, а й з вірогідністю у застосуванні балістичних ракет. Ігнат розповів, що минулої ночі по Києву були випущені балістичні ракети.
"Маємо усвідомлювати і розуміти, що балістика це надзвичайно швидко і реагувати потрібно на це швидко. Якщо є загроза застосування балістики, то це серйозна небезпека. Навіть не завжди може бути оголошена тривога", - сказав Ігнат.
12 листопада Юрій Ігнат вже розповідав про те, що погані погодні умови можуть погано впливати на ефективність російських ракетних ударів по Україні. Восени розпочались дощ та вітер, це все впливало на працю авіації ворога. Зараз же зима, яка також зі снігом може впливати на удари. Тоді речник ПС ЗСУ зазначав, що попри те, що ракетних пусків буде менше, силам ППО України стане складніше збивати повітряні цілі противника.
"Зараз будуть суттєво впливати на авіаційну діяльність погодні умови. Саме від них залежить повітряна обстановка і процес завдання ударів. Погода впливає на це", - сказав Ігнат.
Також військовий нещодавно розповідав, що росія може повторити удари крилатими ракетами. Вони можуть здійснити запуски з Ту-95МС. Окупанти за цей час, поки не працювали з них, ймовірно, накопичували ракети, тримали паузу у понад два місяці. Проте, попри те, що вони економили, у них немає зараз такої кількості ракет, як це було минулого року.
За минулу осінь та зиму росія витратили на обстріли України понад тисячу ракет. Авіаційні Х-101, Х-555 та ракети морського базування ворога знищували західні та радянські системи ППО, які знаходяться на бойовому чергуванні в Україні.
Після серії ударів, окупанти взяли паузу. Вони відновлювали власні запаси крилатих ракет. Після цього удари були влітку. І з кінця вересня вони знову взяли паузу. Ігнат припустив, що вони можуть повторити залпи авіаційними ракетами типу Х-101/Х-555.
"Чи означає те, що вони будуть і надалі ними бити - хто його знає. Поживемо - побачимо. Те, що у них немає стільки ракет, скільки було минулого року, ми вже говорили", - заявив Ігнат.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.