Хто отримає спадок, якщо немає заповіту

Читать на русском

Процедура спадкування здійснюється за заповітом або за законом

Читать на русском
Хто отримає спадок, якщо немає заповіту

Процедура спадкування здійснюється за заповітом або за законом

В Україні процедура спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Якщо остання воля спадкодавця була нотаріально завірена і викладена в заповіті, право на спадкування мають особи, визначені у такому документі.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр Міністерства юстиції України .

У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також в разі неохоплення заповітом усієї спадщини, спадкування здійснюється за чергою:

  • Перша черга спадкоємців за законом - діти спадкодавця, зокрема зачаті за життя і народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, батьки,
  • Друга черга спадкоємців - рідні брати і сестри, його бабуся і дідусь як з боку батька, так і з боку матері,
  • Третя черга - рідні дядько та тітка,
  • Четверта черга спадкоємців - особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як 5 років до часу відкриття спадщини,
  • до п'ятої черги спадкоємців відносяться всі інші родичі спадкодавця до шостого ступеню споріднення включно, при цьому родичі більш ближчого ступеню споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеню. Також до п'ятої черги спадкоємців включають утриманців спадкодавця, які не були членами його сім'ї.

Важливо знати, що кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття і в разі зміни черговості одержання права на спадщину.

Нагадаємо, в Одесі відповідач, щоб вплинути на рішення склав заповіт на користь судді.Крім того, в Україні, щоб передати майно іншому власнику, можна скласти заповіт або скористатися послугою дарування.

Також Інформатор писав, як оформити спадщину в Україні .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.