У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Для виїзду за кордон потрібно буде отримати додаткові документи
В Україні триває мобілізація. Під час неї військовозобов'язані не можуть виїжджати за кордон. І навіть у разі наявності так званого "білого квитка" – не все так просто.
Про це у коментарі Новини.LIVE сказав адвокат Ігор Ясько. Він розповів, як можуть виїхати за межі України непридатні до військової служби та зняті з військового обліку.
"Чоловіки з відмітками у військово-обліковому документі "обмежено придатні до військової служби" або "непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у воєнний час" можливості виїхати за кордон не мають", - наголосив Ясько.
Виїхати за кордон можуть лише чоловіки, які належать до останньої категорії - "непридатні до військової служби, зняті з військового обліку". Однак такої позначки у військово-обліковому документі буде замало. Для виїзду за кордон потрібно буде отримати додаткові документи.
"На сайті ДПСУ зазначено, що така позначка у військово-обліковому документі не підтверджує ні інвалідність, ні непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров'я, а отже, потрібно отримати додаткові документи. Остаточне рішення прийматиметься в пункті пропуску представниками ДПСУ за результатами вивчення всіх документів та з'ясування всіх обставин та фактів", - пояснив Ясько.
Якщо представники ТЦК самовільно зайшли до помешкання, у власника є право писати заяву про незаконне проникнення на приватну територію. Про це в коментарі для ТСН.ua розповів адвокат Ростислав Кравець.
"Закон про це каже, що заходити до будинку представники ТЦК не мають права. Фактично вони пошують закон. Заходити до приміщення вони мають тільки за рішенням суду. Їхні дії можна розцінювати як незаконне проникнення до житла", - сказав Кравець.
Проникати до житла без рішення суду правоохоронні структури мають право. Однак лише у випадку, якщо є загроза життю чи мав місце виклик.
Раніше ми писали, що в Раді пропонують створити "реєстр ухилянтів" від армії. Крім того, ми розповідали, як чоловіка, який воює під Бахмутом, військкомат звинуватив в ухилянні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.