У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Білий квиток переважно видається тим чоловікам, які непридатні до служби за станом здоров'я, проте під час дії воєнного стану документ не гарантує повне звільнення від мобілізації
"Білий квиток" - це умовна назва, яка охоплює аж три категорії українців. У мирний час чоловіки з таким квитком в армії не служать, проте під час воєнного стану діють інші правила. Тому їх можуть мобілізувати, але є нюанси.
Про "білий квиток" в коментарі Новини.LIVE розповів адвокат Ігор Ясько, керуючий партнер юридичної компанії Winner. Він пояснив, що означає кожна з трьох категорій.
"Перша категорія - це обмежено придатні до військової служби, друга - непридатні до військової служби у мирний час, але обмежено придатні у воєнний час і третя - непридатні до військової служби, зняті з військового обліку", - каже Ігор Ясько.
За словами адвоката, категорію визначають під час огляду ВЛК на підставі наявності захворювань, зазначених у Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України. До третьої категорії можуть потрапити люди, які мають такі захворювання:
Зняті з військового обліку автоматично звільняються від мобілізації. Але з рештою категорій власників "білого квитка" справа інакша.
"Обмежено придатних і не виключених з обліку можуть мобілізувати, але не у високомобільні десантні війська, плавсклад, морську піхоту, спецспоруди. Вони можуть служити у частинах забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах - тобто виконувати передусім небойові завдання. Деталі про те, які види діяльності рекомендовані, а які заборонені, зазначаються у висновку ВЛК", - пояснив адвокат.
Деякі українці можуть отримати відстрочку від мобілізації. Документ, який дає на це право, потрібно не просто принести до територіального центру комплектування, а зареєструвати його. Про це розповів адвокат Роман Симутін.
За його словами, охочим отримати відстрочку треба переглянути ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", щоб дізнатися чи є підстави, за якими ті не підлягають мобілізації. Наприклад, у зв'язку з інвалідністю дружини чи батьків 1 або 2 групи. Також слід заздалегідь підготувати оригінали документів із копіями. Надалі у територіальному центрі комплектування необхідно зареєструвати заяву на надання відстрочки. Не просто віддати, а обов'язково зареєструвати, щоб на заяві поставили відмітку про її отримання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.