– Щоразу, коли я слухаю цей трек, я усміхаюся, а в моїй голові лише одна думка: Я точно все зможу! І я хочу, щоб кожна дівчина, яка почує цю пісню, теж відчула це. Щоб усміхалася. І робила це якнайчастіше, – прокоментувала Трінчер.
Білий квиток переважно видається тим чоловікам, які непридатні до служби за станом здоров'я, проте під час дії воєнного стану документ не гарантує повне звільнення від мобілізації
"Білий квиток" - це умовна назва, яка охоплює аж три категорії українців. У мирний час чоловіки з таким квитком в армії не служать, проте під час воєнного стану діють інші правила. Тому їх можуть мобілізувати, але є нюанси.
Про "білий квиток" в коментарі Новини.LIVE розповів адвокат Ігор Ясько, керуючий партнер юридичної компанії Winner. Він пояснив, що означає кожна з трьох категорій.
"Перша категорія - це обмежено придатні до військової служби, друга - непридатні до військової служби у мирний час, але обмежено придатні у воєнний час і третя - непридатні до військової служби, зняті з військового обліку", - каже Ігор Ясько.
За словами адвоката, категорію визначають під час огляду ВЛК на підставі наявності захворювань, зазначених у Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України. До третьої категорії можуть потрапити люди, які мають такі захворювання:
Зняті з військового обліку автоматично звільняються від мобілізації. Але з рештою категорій власників "білого квитка" справа інакша.
"Обмежено придатних і не виключених з обліку можуть мобілізувати, але не у високомобільні десантні війська, плавсклад, морську піхоту, спецспоруди. Вони можуть служити у частинах забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах - тобто виконувати передусім небойові завдання. Деталі про те, які види діяльності рекомендовані, а які заборонені, зазначаються у висновку ВЛК", - пояснив адвокат.
Деякі українці можуть отримати відстрочку від мобілізації. Документ, який дає на це право, потрібно не просто принести до територіального центру комплектування, а зареєструвати його. Про це розповів адвокат Роман Симутін.
За його словами, охочим отримати відстрочку треба переглянути ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", щоб дізнатися чи є підстави, за якими ті не підлягають мобілізації. Наприклад, у зв'язку з інвалідністю дружини чи батьків 1 або 2 групи. Також слід заздалегідь підготувати оригінали документів із копіями. Надалі у територіальному центрі комплектування необхідно зареєструвати заяву на надання відстрочки. Не просто віддати, а обов'язково зареєструвати, щоб на заяві поставили відмітку про її отримання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.