Хто фінансує війну проти України, купуючи російські енергоресурси

Читать на русском

Євросоюз імпортував 61% російського палива на близько 57 млрд євро

Читать на русском
Хто фінансує війну проти України, купуючи російські енергоресурси

Євросоюз імпортував 61% російського палива на близько 57 млрд євро

росія заробила понад 61 млрд євро на експорті викопного палива за перші 100 днів повномасштабної війни проти України. Експортні доходи країни-агресора впали з березня, але залишаються рекордно високими.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на результати дослідження Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA).

"Євросоюз імпортував 61% російського палива на близько 57 млрд євро. У той же час, Україна щодня втрачає людей. Потрібно припинити спонсорувати російську військову машину. Сьомий пакет санкцій, газове ембарго, обмеження проти всіх російських банків та еліт, вторинні санкції - це має бути спільною метою", - заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. 

Найбільшими імпортерами російських енергоресурсів стали Китай (12,6 млрд євро), Німеччина (12,1 млрд євро), Італія (7,8 млрд євро), Нідерланди (7,8 млрд євро), Туреччина (6,7 млрд євро), Польща (4,4 млрд євро), Франція (4,3 млрд євро) та Індія (3,4 млрд євро). Найбільший дохід рф отримала від продажу сирої нафти — 46 млрд євро.

"Обсяги російського імпорту в травні впали, приблизно на 15% порівняно з часом до повномасштабного вторгнення, оскільки багато країн і фірм уникали поставок з росії. Зменшення попиту та занижена ціна на російську нафту в травні обійшлися країні приблизно в 200 млн євро на день. Проте збільшення попиту на викопні сировини призвело до несподіваного виграшу: середні експортні ціни росії були в середньому на 60% вищими, ніж минулого року, навіть якщо вони були знижені до міжнародних цін", - йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що імпорт Китаю був по суті постійним, тоді як Німеччині вдалося помірно скоротити імпорт нафти з росії.

 

Хто фінансує війну проти України, купуючи російські енергоресурси 1

Хто фінансує війну проти України, купуючи російські енергоресурси 2

Нагадаємо, Україна запровадила санкції проти путіна та російських чиновників. Крім того, ЄС прийняв шостий пакет санкцій проти рф.

Також Інформатор писав, що країни Балтії повністю відмовилися від російського газу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.