Хрестики у формі звітності для ФОП: Податкова служба дала офіційне пояснення, що з ними робити

Позначки Х у зазначених рядках використовуються як технічне рішення для унеможливлення їх заповнення, що дозволяє уникнути помилок під час формування звітності, - пояснили в Податковій

Податковий консультант Михайло Смокович
Податковий консультант Михайло Смокович

Податковий консультант Михайло Смокович розповів про проблему. ФОПи та бухгалтери, які здавали звіт по найманих за січень, в перші дні як він з'явився в кабінеті, помітили хрестики в рядку 62 та 63 Головного документу. Ці поля заповнюються програмою і їх неможливо редагувати. Тому дехто подав звіти, як подавались. Але в інтернеті почали розганяти інфу, що потрібно було звітувати без цих хрестиків. 18 лютого Державна податкова служба України дала офіційне пояснення щодо цієї суперечки. 

“Останнім часом у медіа з’явилася інформація про можливі помилки фізичних осіб-підприємців (ФОП) при заповненні Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, а також сум утриманого з них податку і сум нарахованого єдиного внеску. Зокрема, увагу звертають на правильність заповнення полів 062 та 063”, - йдеться в повідомленні.

З цього приводу податківці повідомили наступне:

  • Поля 062 та 063 у Податковому розрахунку не заповнюються фізичними особами-підприємцями, а відповідні додатки не подаються.
  • Позначки «Х» у зазначених рядках використовуються як технічне рішення для унеможливлення їх заповнення, що дозволяє уникнути помилок під час формування звітності.
  • Для зручності платників податків у електронному кабінеті (Е-кабінеті) було змінено візуальну форму цих полів, які залишаються недоступними для заповнення.
  • Фізичним особам-підприємцям немає необхідності переподавати раніше поданий Податковий розрахунок через наявність позначок у полях 062 та 063.

Як раніше писав Інформатор, у 2025 році платники єдиного податку подають оновлені форми податкових декларацій, які включають нові розділи для визначення зобов’язань військового збору та розміру коефіцієнта і граничної суми мінімального податкового зобов’язання. 17 листопада Мінфін оприлюднив нові форми податкових декларацій. Ці форми дадуть можливість платникам визначати зобов’язання військового збору та суми мінімального податкового зобов’язання у відповідності з останніми змінами до Податкового Кодексу України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube