Розвиток штучного інтелекту викликає занепокоєння
Ймовірність того, що людство зрештою буде захоплене штучним інтелектом, становить один до п'яти. Такий прогноз зробив нобелівський лауреат з фізики Джеффрі Гінтон, якого ще називають "хрещеним батьком ШІ".
Вчений заявив, що погоджується з Ілоном Маском у цьому питанні: ймовірність того, що ШІ візьме гору, становить 10-20 відсотків. Маск раніше заявляв, що штучний інтелект стане розумнішим за все людство вже до 2029 року, пише Daily Mail.
Він також описав майбутнє, в якому ШІ витіснить усіх із роботи, оскільки зможе виконувати завдання більш ефективно.Згода Хінтона з попередженнями Маска викликає тривогу, насамперед тому, що Хінтон, можливо, зробив більший внесок у народження штучного інтелекту, ніж будь-хто інший.
"Найкращий спосіб зрозуміти це емоційно - уявити, що у вас є дуже миле тигреня. Якщо ви не можете бути повністю впевнені, що, подорослішавши, воно не захоче вас убити, то варто переживати", - наголосив якось Гінтон.
77-річний вчений отримав Нобелівську премію за багаторічну видатну роботу над нейронними мережами - моделями машинного навчання, що імітують процеси мислення людського мозку. Він запропонував цю ідею ще 1986 року, і сьогодні вона лягла в основу більшості популярних продуктів ШІ. Саме тому, спілкуючись із ChatGPT або іншими моделями ШІ, ви можете відчувати, ніби розмовляєте з живою людиною.
Хінтон вірить, що ШІ зробить революцію в освіті та медицині. Вчений каже, що ШІ в майбутньому стане "набагато кращими сімейними лікарями", здатними враховувати медичну історію сім'ї та ставити точніші діагнози.
Що стосується освіти, Гінтон сказав, що ШІ одного разу стане найкращим репетитором, який тільки можна купити за гроші. За його словами, можливо через це навчання буде йти в три-чотири рази швидше.
Гінтон також вважає, що ШІ відіграє важливу роль у боротьбі зі зміною клімату, допомагаючи розробляти ефективніші батареї та технології уловлювання вуглецю. Однак для реалізації всіх цих перспектив ШІ має досягти рівня так званого загального штучного інтелекту (AGI), який значно перевершує людину.
Гінтон вважає, що люди зможуть створити модель AGI у строк від п'яти до двадцяти років. Крім того, він розкритикував компанії, такі як Google, xAI та OpenAI, за те, що вони ставлять прибуток вище за безпеку всього людства. Особливо його розчарувала поведінка компанії Google, де він раніше працював, - за відмову від обіцянки не використовувати ШІ у військових цілях.