Технологічний мільярдер зробив кілька сміливих припущень щодо майбутнього та ролі, яку в ньому зіграє штучний інтелект
Технологічний мільярдер, засновник Microsoft Білл Гейтс зробив кілька сміливих прогнозів щодо майбутнього та ролі, яку в ньому може зіграти штучний інтелект - ШІ. Ґейтс спирається на власний досвід змін, свідком яких він став у обчислювальній техніці протягом своєї кар’єри. Комп’ютери були дорогими, а тепер – ні. На його переконання, це стосується і ШІ, пише IFLScience.
Оптимізм Гейтса щодо штучного інтелекту багато хто у всьому світі не поділяє. Гейтс сказав, що гарні лікарі і вчителі в останні роки глобальної цифровізації стали явищем рідкісним. Втім, ШІ це змінить.
За ці слова його розкритикували, мовляв, нестача вчителів, спеціалістів із психічного здоров’я, лікарів тощо всього лише відображає брак інвестицій в ці професії. По-друге, на думку багатьох, штучний інтелект все ще продовжує бути некомпетентним в багатьох сферах.
Чат-бот Google зі штучним інтелектом - Gemini, розміщений на вершині всіх результатів пошуку, продовжує видавати неправильні дані. Алгоритми медичного машинного навчання досягли великих успіхів у передбаченні певних станів, але загалом вони продовжують упереджено ставитися до жінок і кольорових людей при постановці діагнозу. Оскільки подібні "помилки" вже існують, розгортання ШІ в медицині, ймовірно, лише посилить їх.
Гейтс справедливо зазначив, що ШІ приносить із собою безліч змін. Також він припустив, що робочий тиждень може стати дводенним, і висловив розумння того, що багатьох це лякає.
"Цілком зрозуміло, що люди кажуть: Ого, це трохи страшно! Це абсолютно нова територія", - продовжив Гейтс.
На запитання ведучого подкасту, чи будуть для роботи все ще потрібні люди, Гейтс відповів, що не для більшості речей. Основна критика тут полягає в тому, що багато людей поки що не знайшли практичного застосування для поточної ітерації ШІ - в основному, це не покращує повсякденне робоче навантаження.
Крім того, штучний інтелект не призначений для заміни нудної чи небезпечної роботи. Його здебільшого навчають виконувати творчі завдання, як-от писати чи творити мистецтво - те, що людина могла б робити, якби менше працювала.
Моделі зі штучним інтелектом зіткнулися зі звинуваченнями в тому, що їх навчали за допомогою викрадених творів мистецтва. А компанію Facebook Meta взагалі упіймали на використанні піратських матеріалів для розробки ШІ.
В інтерв’ю Гейтс також згадав про туманні кліматичні рішення, які можуть з’явитися в найближчі роки. Проте наразі немає альтернативи зменшенню надмірного використання води й викопного палива. Однак, світові уряди й компанії, зокрема Microsoft, не досягають своїх кліматичних цілей у гонитві за ШІ.
Отже, ШІ, безумовно, формує наш світ, а на краще це чи на гірше - покаже час.