Такого ще не було: Обʼєднані Арабські Емірати першими у світі писатимуть закони за допомогою ШІ

Влада Еміратів запускає проєкт із впровадження штучного інтелекту в процес законотворчості

Обʼєднані Арабські Емірати першими у світі писатимуть закони за допомогою ШІ
ШІ. Фото - Getty Images

Об'єднані Арабські Емірати збираються переглянути процес створення законів, ставши першою країною у світі, яка використовуватиме штучний інтелект для розробки, оновлення та редагування законодавства. Очікується, що ШІ пришвидшить процес законотворення і зробить його точнішим. Міжнародні експерти вражені такою сміливою ініціативою, але попереджають про ризики.

Як повідомляє Financial Times, цей крок є спробою застосувати технології, у які країна вже вклала мільярди доларів. Влада очікує, що нова система підвищить точність і прискорить правотворчий процес.

Прем'єр-міністр ОАЕ Мухаммед бен Рашид Аль Мактум зазначив, що впровадження штучного інтелекту може скоротити час на створення законів на одразу 70%. Планується, що система регулярно пропонуватиме оновлення, аналізуючи дані про федеральні та місцеві законопроєкти, судову практику та послуги держави. Це дозволить здійснювати моніторинг впливу законодавства на суспільство та економіку у режимі реального часу.

Міжнародні експерти вважають ініціативу ОАЕ сміливою та інноваційною. Так, професор Копенгагенської школи бізнесу Роні Медалья зазначив, що таким чином ШІ можна зробити повноправним елементом законодавчого процесу. Однак існують попередження про можливі ризики, як от обмежена прозорість алгоритмів, складність інтерпретації правових норм і можливі збої у роботі систем.

"ШІ досі має схильність до вигаданих відповідей, нестабільності та ненадійності", - , попереджає дослідник з Оксфордського університету Вінсент Штраб.

Наразі неясно, яку саме систему штучного інтелекту планують застосувати Об'єднані Арабські Емірати. Експерти вважають, що, швидше за все, їм доведеться поєднувати кілька різних моделей або систем.

 ШІ може багато, але не замінить людей

Ідея створення роботизованих заводів з управлінням на штучному інтелекті, яку вже відпрацьовує міжнародна група дослідників, звучить гарно. Втім, за словами експертів, реалізація такої ідеї насправді проблематична. Бо, щоб навчити ШІ працювати без помилок, треба набагато більше інженерів, ніж є зараз.

Також чат-бот Google зі штучним інтелектом - Gemini, розміщений на вершині всіх результатів пошуку, продовжує видавати неправильні дані. Алгоритми медичного машинного навчання досягли великих успіхів у передбаченні певних станів, але загалом вони продовжують упереджено ставитися до жінок і кольорових людей при постановці діагнозу. Оскільки подібні "помилки" вже існують, розгортання ШІ в медицині, ймовірно, лише посилить їх.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube