Американська влада звинувачує Google у незаконному домінуванні на ринку пошуку, яке посилюється завдяки штучному інтелекту
Міністерство юстиції США розпочало історичний судовий процес проти Google, звинувативши компанію у незаконному збереженні монополії на ринку онлайн-пошуку. Нібито Google може посилити конкуренцію завдяки продуктам штучного інтелекту. Міністерство юстиції вимагає радикальних кроків – від скасування ексклюзивних угод до продажу браузера Chrome.
Під час першого засідання прокурор Девід Далквіст заявив, що Google використовує свій вплив у сфері пошуку, щоб розвивати інші сервіси, зокрема штучний інтелект, і водночас закріплювати домінування над конкурентами. Як приклад наводиться угода з Samsung, за якою Google щомісяця платить "величезні суми" за встановлення свого ШІ-помічника Gemini AI на смартфонах, пише Reuters.
Міністерство юстиції вимагає радикальних заходів, включно з примусовим продажем браузера Chrome сторонній компанії, а також припиненням ексклюзивних угод з виробниками пристроїв, які встановлюють Google за замовчуванням як пошукову систему. Суд також може зобов’язати Google ліцензувати свої результати пошуку для конкурентів або навіть продати операційну систему Android, якщо інші кроки не відновлять конкуренцію.
Позов порівнюють із історичними антимонопольними справами проти AT&T і Standard Oil. За словами представників Мін’юсту, йдеться не лише про сьогодення, а й про майбутнє цифрової конкуренції, включно з генеративним ШІ.
Google заперечує обвинувачення, вважаючи їх "списком побажань конкурентів". У компанії стверджують, що запропоновані заходи можуть "затримати американські інновації" й пообіцяли подати апеляцію в разі програшу. Суд також заслухає свідчення представників OpenAI, Mozilla, Apple та Verizon. Справа привертає увагу як приклад непартійного антимонопольного тиску, розпочатого за адміністрації Трампа.
У квітні Google представила нову модель свого ШІ, яка дозволяє налаштувати рівень її мислення. Gemini 2.5 Flash універсальна у завданнях, пов'язаних із математикою, наукою, логікою та генерацією коду.
Нагадаємо, що технологічний мільярдер, засновник Microsoft Білл Гейтс зробив кілька сміливих прогнозів щодо майбутнього та ролі, яку в ньому може зіграти штучний інтелект. Ґейтс спирається на власний досвід змін, свідком яких він став у обчислювальній техніці протягом своєї кар’єри. Комп’ютери були дорогими, а тепер – ні. На його переконання, це стосується і ШІ. Гейтс сказав, що гарні лікарі та вчителі в останні роки глобальної цифровізації стали явищем рідкісним. Втім, ШІ це змінить.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.