Хотів заробити та втратив останнє: Кіберполіція про шахрайські вакансії

Будь обережним, якщо тобі одразу пропонують легкий заробіток без жодних вимог

Кіберполіція
Кіберполіція

У понеділок, 21 липня, Кіберполіція розповіла, як шахраї обманюють, пропонуючи роботу. Правоохоронці розповіли про найпопулярніші схеми та способи захисту. 

  • Шахрайство з передоплатою: пропонують просту роботу з хорошою оплатою, але перед початком просять заплатити за «доступ», «страховий внесок».
  • Підкуп довіри: спочатку тобі можуть заплатити невелику суму, щоб створити враження реальної роботи. Але потім змушують внести більше під приводом «розширення можливостей» або «доступу до вигідніших завдань».
  • Крадіжка даних: є випадки, коли мета шахраїв – не гроші, а твої платіжні дані. Тебе можуть попросити ввести номер платіжної картки, CVV-код, логін і пароль до інтернет-банкінгу, PIN-код тощо, а потім використати ці дані, щоб викрасти кошти з рахунку.

Як уберегтися: 

  1. Не переказуй гроші за «навчання», «активацію акаунту» тощо.
  2. Будь обережним, якщо тобі одразу пропонують легкий заробіток без жодних вимог.
  3. Не вводь дані картки, паролі на підозрілих сайтах.
  4. Перевіряй роботодавця, шукай відгуки та офіційні контакти компанії.
  5. Надавай перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням.

Як раніше повідомляв Інформатор, у межах кампанії #ШахрайГудбай Мінсоцполітики разом із Нацбанком, Кіберполіцією та Держспецзв'язку ділиться порадами, як розпізнати шахраїв і не потрапити в пастку. Зокрема Інформатор наводить основні правила захисту від шахраїв ваших банківських карток.

Якщо ви стали жертвою шахраїв, напишіть заяву до Кіберполіції за цим посиланням або повідомте про ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити