Абоненти Київстар отримують фейкові дзвінки щодо заміни SIM-карти - як розпізнати

В Київстар заперечили, що телефонують абонентам з опитуванням щодо заміни SIM-карти

Київстар
Чоловік отримав дзвінок від нібито Київстар щодо заміни SIM-карти, але з'ясувалось, що оператор не проводить таких опитувань

Чоловіку надійшов дзвінок від нібито Київстару щодо заміни SIM-карти на більш сучасну. Йому це здалось підозрілим, тому він звернувся на гарячу лінію оператора, де повідомили, що номер їм не належить і вони не проводять таких опитувань. Про це він написав 18 липня на своїй Facebook-сторінці.

За словами чоловіка, його насторожило, що після розмови з нібито представником Київстару йому перетелефонували з іншого номеру та попросили оцінити попередній дзвінок. Під час звернення на гарячу лінію оператор з'ясувалось, що там таких опитувань не проводять. 

"Отримав дзвінок від нібито з Київстару і співрозмовник цікавився, чи не збираюся я у наступному році міняти SIM-карту на більш сучасну. Після того був ще один дзвінок: просили оцінити, наскільки корисним був попередній дзвінок. Мені це здалось підозрілим і я зателефонував на "гарячу лінію" Київстару (номер 466) і з'ясував, що вони таких опитувань не проводять і номер, з якого мені телефонували, не належить жодній із їхніх служб. Час від часу від знайомих та друзів приходили прохання "закинути на картку гроші", а потім виявляється, що їх акаунти було зламано", - зазначив чоловік. 

Як шахраї можуть скористатися фінансовим номером телефону?

Викрасти гроші з рахунків, придбати товари у звичайному магазині, на інтернет-сайтах або взяти онлайн-кредити. Як шахраю це вдається?

  • Шахрай телефонує та представляється працівником мобільного оператора.
  • Під різними приводами випитує в абонента смс-код від мобільного оператора, що дає шахраю змогу перевипустити віддалено SIM-картку.

Щоб випитати смс-код, шахрай може:

  • запропонувати перейти на нові поліпшені стандарти зв’язку;
  • повідомити, що SIM-картка абонента не приймає дзвінки, тому потрібно перейти на е-SIM (електронну SIM-картку).

Що робити?

  • Завести для спілкування з банком окрему сім-картку та не розголошувати свій фінансовий номер телефону. Не "прив’язуйте" фінансовий номер телефону до соціальних мереж, месенджерів та не використовуйте його для авторизації в інших системах.
    Не залишайте фінансовий номер як контактний номер в анкетних даних та не використовуйте його для щоденного спілкування.
  • "Прив’язати" фінансовий номер телефону до своїх паспортних даних або перейти на контракт з мобільним оператором.
  • Відключити послугу віддаленої заміни SIM-картки у свого мобільного оператора.
  • Зареєструватися в онлайн-кабінеті мобільного оператора.
  • Установити пін-код на сім-картку зі складним восьмизначним паролем та пароль блокування телефона.

Тримайте в секреті:

  • логін на пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора;
  • смс-коди операторів;
  • PUK-код та серійний номер SIM-картки.

PUK 1 та серійний номер є на пластику від вашої старої SIM-картки. Також PUK-код можна дізнатися, зателефонувавши на "гарячу лінію" мобільного оператора, або в особистому кабінеті на сайті мобільного оператора.

 

SIM-картка перестала працювати, що робити?

Якщо SIM-карта перестала працювати, то є велика ймовірність, що шахраї в злочинний спосіб здійснили перевипуск вашої SIM-картки. Перше, що потрібно зробити, – захистити свої рахунки, картки та облікові записи до яких прив’язаний номер телефону. Як діяти?

  1. Негайно заблокувати картки, рахунки та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку за номером, який зазначено на звороті картки.
  2. Зателефонувати до мобільного оператора, пояснити ситуацію та просити заблокувати обидві SIM-картки (стару та нову) до з’ясування всіх обставин.
  3. Заблокувати доступи до всіх рахунків, облікових записів та персональних кабінетів до яких прив’язаний вкрадений номер телефону.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити