Холодна війна: чи розставили Байден та Сі Цзіньпін крапки – деталі розмови

Це перша зустріч лідерів двох держав

Холодна війна: чи розставили Байден та Сі Цзіньпін крапки – деталі розмови
Фото: Getty Images

Стосунки між Вашингтоном та Пекіном останні роки були дуже напруженими. На політичній арені Білий дім підтримує незалежність Тайваню від КНР, а Китай будує партнерство з Кремлем. Кілька місяців поспіль Китай погрожував Штатам, що їх підтримка Тайваню може закласти початок війні. Натомість США відповідали санкціями. Чи пом’якшили стосунки Байдена і Сі після першої очної зустрічі президентів – читайте в нашому матеріалі.

Зустріч президент США Джо Байден та президента Китаю Сі Цзіньпіна, за оцінкою AP, відбулася якраз в критичний момент, коли й у сфері економіки й у сфері безпеки відчувалася напруга. Лідери двох наддержав не втомлюються конкурувати, однак зустріч президентів у рамках саміту Великої двадцятки може бути певним потеплінням у відносинах політиків.

«Я абсолютно вірю, що немає потреби в новій холодній війні між Америкою та зростальною азійською державою”, – розповів Байден.

Насправді ж зустріч відбулася за кілька днів після того, як Байден вирішив заблокувати експорт передових комп’ютерних чіпів до Китаю, це сприйняли як крок нацбезпеки, що ще більш загострив конкуренцію між двома державами.

“Початок торгової війни або технологічної війни, будівництво стін і бар’єрів, а також наполягання на відокремленні та розриві ланцюгів поставок суперечать принципам ринкової економіки та підривають правила міжнародної торгівлі”, – заявив Сі Цзіньпінь.

США vs Китай

Штати попереджували, що застосують санкції проти Китаю, щоб утримати його від вторгнення на Тайвань, а також допускали введення обмежень проти китайських компаній, які проігнорують санкції США на заборону певного експорту до росії. А як тиждень тому, писали у Financial Times, нині Китай займає перше місце, як країна що постачає рф найбільше товарів. Окрім того, Байден неодноразово звинувачував Китай у порушенні прав людини проти уйгурського народу та інших етнічних меншин.  

У Білому домі також заявили, що Байден згадав про занепокоєність США щодо дій Китаю в Сіньцзяні, Тибеті та Гонконгу, а також про тяжке становище американців, яких він вважає «неправомірно затриманими». Сі ж своєю чергою закликав Байдена «намітити правильний курс» і «підняти відносини» між Китаєм і США. Він сказав, що хоче «відвертого та поглибленого обміну думками».

Нагадаємо, 15 листопада стартує саміт G-20, на якому низка провідних держав світу мають зібратися, аби  розрядити напружені відносини між США та Китаєм навколо Тайваню та обговорити​​ тему російсько-української війни

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube