Хочу компенсацію як зарплата у Смілянського: чи виплатила Укрпошта 2 мільйони гривень за неотриманий лист

Чоловік вимагав велику компенсацію

Хочу компенсацію як зарплата у Смілянського: чи виплатила Укрпошта 2 мільйони гривень за неотриманий лист
З компанією судився чоловік із Волинської області

Все почалося з невчасно отриманого рекомендованого листа. Коли пенсіонер поскаржився до «Укрпошти», то він не думав, що там будуть більше ніж пів року складати букви у вислови, а вислови в речення, щоб відповісти на скаргу. І в державній компанії дарма так зробили – чоловік пішов до суду.

У листопаді 2019 року пенсіонер з Луцька звернувся на ім`я директора Волинської дирекції «Укрпошта». Він скаржився на те, що компанія несвоєчасно доставила йому рекомендований лист. Тим самим «Укрпошта» порушила правила поштового зв`язку.

За словами пенсіонера, компанія отримала його скаргу у грудні 2019 року. Однак відповідь на звернення прийшла лише наприкінці липня 2020 року. Тобто, пройшло більше ніж пів року. Це настільки обурило чоловіка, що він вирішив скаржитися до суду.

Що було у суді

В суді пенсіонер заявив, що історія с рекомендованим листом, а потім і затримка з відповіддю від «Укрпошти» сильно змінила його життя. Позов до суду вимагав від чоловіка по-новому організувати свій час та побут. Крім того, він змушений був декілька разів їздити в суд попри карантинні обмеження.

Все це «спричинило переживання інтенсивного душевного стресу, з почуттям обурення, відчаю та усвідомленням юридичної несправедливості, правової безпомічності, соціальної неповноцінності, правової невизначеності, незахищеності, безпорадності та відчаю».

Такі страждання могли залагодити лише 2 000 000 грн моральної шкоди. А щоб пояснити суду, чому саме таку суму «Укрпошта» має виплатити пенсіонеру, він згадав про «норми чинного законодавства та прецедентну практику Європейського суду з прав людини». І розмір заробітної плати генерального директора «Укрпошти» у 2020 році. Чоловік заявив, що з преси він дізнався - у цей рік зарплата гендиректора компанії Ігоря Смілянського становила 1 млн 886 тис. 808,30 грн.

Ще на початку судової історії у вересні 2020 року чоловік заявив, що йому нічим сплатити судовий збір - 840,80 грн. Тому що його пенсія складала 1 тис. 712 грн. Проте суддя зауважив, що розмір пенсії – це не привід не платити судовий збір. І якщо кожному це дозволити, то потрібно буде звільняти від сплати всіх, хто є непрацездатними. Суд зміг тільки дати відстрочку від виконання цієї необхідності.

Під час розгляду справи суддя погодився, що більше ніж пів року для відповіді на скаргу – це забагато. А щодо моральної компенсації, яка майже спів мірна з зарплатнею гендиректора компанії, то суддя зважив на «характер та обсяг страждань» пенсіонера. І, «виходячи із засад розумності, виваженості та справедливості» буде достатньо виплатити 200 грн.

Тому у жовтні 2021 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області вирішив стягнути з «Укрпошти» 840,80 грн судового збору в дохід держави. Та виплатити 200 грн моральної шкоди пенсіонеру. Відомостей про те, що на це рішення скаржилися до суду апеляційної інстанції ми не знайшли.

Інформатор розповідав про 100 тисяч гривень за неотриманий лист до Європейського суду з прав людини.

Олена Скобцева

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube