Зʼявилися супутникові знімки військового аеродрому РФ після удару: активне горіння триває

Супутникові знімки та дані з системи FIRMS підтверджують наслідки удару по стратегічній авіабазі РФ. Зруйновані технічні споруди, паливні сховища охоплені пожежею

Аеродром Шайковка
На Шайковці знищено об’єкти для обслуговування ракет Х-22

Російський військовий аеродром Шайковка знову зазнав ураження. Згідно з даними супутникового моніторингу та системи виявлення пожеж FIRMS, 6 травня на території авіабази сталися серйозні пошкодження внаслідок атаки. За оприлюдненими супутниковими фото, повністю знищено технічну інфраструктуру, де здійснювалося обслуговування крилатих ракет типу Х-22.

Про це інформує Telegram-канал "КіберБорошно". Хоча площа руйнувань менша, ніж під час попередніх атак, усі спеціалізовані об’єкти цього типу виявилися знищеними.

Результати минулого удару і нового
Результати минулого удару і нові пошкодження

Окрім того, є ознаки масштабної пожежі у зоні паливного вузла - займання зафіксоване як на знімках, так і в системі FIRMS.

Знищення військових об'єктів РФ 6 травня
Знищення військових об'єктів РФ 6 травня

Також повідомляється, що удари пошкодили резервуари з паливом, попри наявність захисту у вигляді заглиблених сховищ і протидронових сіток. Полум’я охопило навіть ці укриті об’єкти.

Наслідки горіння ємності з пальним
Наслідки горіння ємності з пальним

Серія атак по аеродромах РФ у серпні-вересні 2023

У серпні 2023 року дрон з вибухівкою вже атакував військовий об'єкт - аеродром Шайковка у Калузькій області РФ. За повідомленнями російських ЗМІ, апарат вдалося нібито збити, однак внаслідок падіння на місці виникла пожежа, яка пошкодила літак, що перебував на стоянці.

А 19 серпня безпілотник також ударив по військовій авіабазі "Сільці" в Новгородській області. Незважаючи на спроби збити дрон, він досяг цілі. Міноборони РФ заявляло про незначні пошкодження, однак фото, які з’явилися в мережі, свідчили про значніші наслідки.

У вересні 2023 року Шайковка також опинилася під ударом. Цей стратегічний аеродром є місцем базування дальньої авіації - зокрема, бомбардувальників Ту-22М3, що використовуються для атак по Україні. У Кремлі традиційно покладали відповідальність на ЗСУ. За словами представника ГУР Міноборони України Андрія Юсова, групи, які здійснили атаки, успішно повернулися з глибини території РФ. Він також підкреслював, що операції на території Росії тривають, зокрема й у Москві та Московській області.

Юсов наголошував, що до таких дій залучені також самі громадяни РФ. Вони діють із власних переконань, зокрема ідеологічних, прагнучи протистояти режиму Путіна.

Масована нічна атака дронами 7 травня

Вночі 7 травня по території РФ було завдано нової хвилі ударів безпілотниками. Це вже третя доба поспіль, коли безпілотні апарати досягають цілей у столиці Росії та інших регіонах. Зокрема, зазнали атак Москва, Тульська область і Саранськ у Мордовії. Постраждали оборонні заводи та дві військові авіабази.

Мер Москви Сергій Собянін повідомив про дев’ять дронів, які нібито були знищені ППО. 5 та 6 травня в аеропортах столиці діяли обмеження польотів за протоколом "Килим".

У Тульській області, за словами губернатора Дмитра Міляєва, система ППО нібито відбила п’ять атак. Тим часом у соцмережах з’явилася інформація про удар по заводу "Сплав" - основному підприємству РФ з розробки РСЗВ "Град", "Ураган" та "Смерч".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube