Бенефіс імператора Сі: український експерт влучно прокоментував парад побєдобєсія - 2025 у Москві

Президент Китаю перебуватиме у Росії кілька днів та візьме участь у параді на 9 травня

сі цзіньпін
Сі та Путін розпочали переговори у четвер, 8 травня

У Москві 8 травня розпочалися переговори російського правителя Володимира Путіна та китайського лідера Сі Цзіньпіна. В Кремлі провели пафосну церемонію офіційної зустрічі. Однак, як зазначає військовий експерт, "головним героєм" подій у РФ є не Путін, а саме Сі - рекордна кількість іноземних лідерів приїде  проявити лояльність саме перед ним.

Про зустріч Путіна та Сі повідомляють російські ЗМІ. Очільник Кремля подякував Сі Цзіньпіну за візит до Москви на "парад перемоги", той у відповідь заявив, що дуже радий взяти участь в урочистостях.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/4012

Президент Китаю перебуватиме у Росії кілька днів та візьме участь у параді на 9 травня. Путін наголосив, що кількість китайських військових на параді буде найбільшою за чисельністю серед іноземних.

Зустріч у Кремлі напередодні параду "побєдобєсія" влучно прокоментував військовий аналітик Олексій Копитько, координатор групи "Інформаційний спротив". Він наголошує, що ситуація навколо 9 травня в Росії показує, що Путін на своїй території не всесильний. Те, що відбувається - це "бенефіс імператора Сі" (бенефіс - театральна виставав в честь одного актора - ред.), й що це насправді до нього з'їжджаються світові лідери.

"Це він (Сі - ред.) їде приймати парад. Це до нього на прийом летять вожді М'янми, Монголії, В'єтнаму, Папуа-Нової Гвінеї, африканських країн. Це перед ним поспішає проявити лояльність Вучич (президент Сербії - ред.), що проривається через пів світу", - вказує експерт.

Копитько додає, що 7 травня в "Російській газеті" (максимально офіційне видання РФ) була опублікована стаття Сі Цзіньпіна "Уроки минулого в ім'я майбутнього". У ній він "чорним по білому пише, заради чого насправді збираються" у Москві:

""Ми високо цінуємо, що російська сторона неодноразово підтверджувала свою відданість принципу "одного Китаю" і визнає Тайвань його невід'ємною частиною, виступає проти "незалежності Тайваню" в будь-якій формі, твердо підтримує всі заходи китайського уряду та народу щодо возз'єднання країни"... Китайський лідер прямо каже: хочете новий світовий порядок - це можна, але треба закрити одне питання в рамках нинішнього - Тайвань. Всі, хто приїде до Москви, фактично підтримають претензії Пекіна", - підкреслює військовий аналітик.

Нагадаємо, цьогоріч до Путіна на парад приїдуть 29 іноземних лідерів - це рекорд за останні шість років. У 2020 Кремль приймав 9 гостей, у 2021 - лише одного (Таджикистан), у 2022 - жодного іноземного лідера, у 2023 - 7 гостей, а у 2024 році було 8 гостей на 9 травня.

За словами помічника Путіна Ушакова, на вищому рівні буде представлено Азербайджан, Вірменію, Білорусь, Казахстан, Киргизію, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, невизнану Абхазію, Боснію і Герцеговину, Бразилію, Буркіна-Фасо, Венесуелу, В'єтнам, Гвінею-Бісау, Єгипет, Зімбабве, Китай, Конго, Кубу, Лаос, Монголію, М'янму, Палестину, Сербію, Словаччину, Екваторіальну Гвінею, Ефіопію і невизнану Південну Осетію. Також будуть присутні Індія, Нікарагуа та ПАР.

У Москві посилюють заходи безпеки

У Росії посилюють заходи безпеки: у Москві з 5 травня блокують мобільний зв'язок. Все це - на тлі очікуваного "параду перемоги" 9 травня.

Жителі Москви та Підмосков'я продовжують масово скаржитися на збій зв'язку та відсутність інтернету. Не працюють онлайн-банкінги, таксі, доставка їжі та термінали в магазинах. Росіянам рекомендують підключатися до Wi-Fi.

При цьому, Москву та область три доби підряд атакують дрони. Так, вночі 5 травня дрони атакували Підмосковʼя. Лунали вибухи, працювала ППО. В московських аеропортах "Внуково" та "Домодєдово" запроваджували план "Килим".

В ніч на 6 травня російську Москву повторно атакували ударні безпілотники. Уламки одного з дронів пошкодили житловий будинок. В Москві та області були закриті аеропорти.

7 травня дрони масовано атакували не тільки Москву, а й низку областей РФ. Уражені важливі військові заводи та аеродроми, зокрема в Московській області. Атака тривала безперервно понад 24 години.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube