Гуменюк розповіла про ймовірність наступу росіян на Херсон, ситуацію у Чорному морі та зміну тактики ракетних ударів рф

Читать на русском

Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк не виключила спробу росіян захопити Херсон

Читать на русском
Наталія Гуменюк
Гуменюк - про резерви і сили ворога

Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк не виключила спробу росіян захопити Херсон

Керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк повідомила про те, наскільки імовірним є наступ росіян, зокрема на Херсон. І чим потенційно обійдеться для ворога така спроба. Вона також розповіла, як відтіснити росіян у морі.

Про все це Гуменюк розповіла в ексклюзивному інтерв'ю Інформатору. За її словами, такий перебіг подій (як повторна спроба захоплення Херсону - ред.) абсолютно не виключений. Вона зазначила, що маневрами, силами та засобами вздовж лінії зіткнення ворог діє постійно, і це для нього один з основних способів оновлення сил та засобів, оскільки ротація вже підготовлених підрозділів, тільки зі зміною місця дислокації - це найшвидший спосіб "освіжити" сили. 

 

Окремо вона зазначила, що ротацію і підтягнення окремих резервів рф не можна виключати. Але на півдні не фіксують критично завищеної кількості військових рф.

"Підтягувати непідготовлені резерви або ті, що глибоко тилові, це досить складно, оскільки їх треба приводити ще до бою в боєвому порядку вже на лінії зіткнення. А те, що зараз можливі такі маневри, виключати ми не можемо. На даному етапі ми не фіксуємо критичного збільшення, до прикладу, в нашій зоні відповідальності сил та засобів противника. Очевидно, що вони розподілені таким чином, що їм вистачає на нашому напрямку сил та засобів, які можуть бути задіяні", - повідомила речниця пресцентру ОК "Південь".

Чи можливо відтіснити росіян у морі

Окремо Наталя Гуменюк розповіла про те, наскільки можливо на даному етапі війни відтіснити росіян у Чорному морі, подалі від Одеси, щоб країна-агресор врешті втратила можливість завдавати ударів з моря. Адже незважаючи на знищення корабля "Цезар Куніков" 14 лютого і домінування морських дронів у Чорному морі, небезпека нікуди не зникла і росія продовжує зокрема оснащувати свій "Адмірал Макаров" ракетами для завдання ударів по Україні.

На це запитання Гуменюк відповіла, що для того, щоб країна-агресор втратила можливість завдавати ударів з моря, їх треба відтіснити не далеко, а глибоко (потопити в Чорному морі - ред.). Для того, щоб вони вже звідти не могли реалізовувати ці підступні задуми. Тому що поки є ракетоносії в акваторії Чорного моря, вони будуть загрожувати своїми ракетами (коли споряджені) всій території України.

"Далекобійність ракет "Калібр" їм це дозволяє. І тому наша задача - зменшувати кількість чорноморського флоту і його можливість наносити ракетні удари. Це непроста задача, не треба себе "заколисувати" і я б навіть не використовувала термін "панування морських дронів в Чорному морі". Чорне море велике і до панування там нам ще трішки далекувато. Поки що робимо, щоб далекувато тримався корабельно-катерний склад Чорноморского флоту (рф) і все, що йому допомагає триматися поки що на плаву", - сказала Наталя Гуменюк.

Про зміну голови російського чорноморського флоту

Також вона повідомила, що не бачила документів на підтвердження змін у керівництві Чорноморського флоту (рф) після потоплення "Цезаря Кунікова". Але зауважила, що такі зміни не надто б вплинули на загальну ситуацію.

"Я ще не бачила, щоб дійсно відбулась заміна командувача чорноморського флоту але опосередковані дані, і в тому числі дані наших партнерів, свідчать про те що, очевидно, відповідні кадрові висновки були зроблені і причому нетипово швидко, як для швидкості проведення змін в міністерстві оборони росії. Якщо навіть і була така реакція ворожого керівництва на прорахунки в забезпеченні безпеки судноплавства, це не сама критична ситуація. Якщо змінився командувач, це може відобразитися на швидкості, наприклад, підготовки морських операцій, але навряд чи вплине критично на весь перебіг подій в акваторії Чорного моря і задіяності цього потенціалу загалом в ракетних атаках. Тут треба розуміти, що це не збиває повністю плани ворога", - повідомила Гуменюк.

З чим повʼязані точкові напади росії та паралельне накопичення ракет

Пояснюючи тактику точкових ударів рф, до якої вдається останнім часом ворог, речниця ОК "Південь" зазначила, що для рф це "спосіб підтримання терористичної напруги" і загального терору по всій території України. При цьому, за словами Гуменюк, ракетний удар рф наноситься з урахуванням того, що кінцевою метою має бути знищення якогось об'єкту, але ЗСУ вдається в більшості випадків відбивати ці удари.

"Але ми розуміємо що не всі види ворожого озброєння ми можемо відбити або протидіяти їм ефективно. Тому ми маємо бути готові, що не обов'язково проголошена масована ракетна атака - це є єдина небезпека. На жаль, не єдина. Точковий ракетний удар може завдати теж немало проблем, біди і руйнувань, тому до них треба бути готовими і сигнали повітряної тривоги не ігнорувати", - порадила речниця ОК "Південь".

Що стосується модернізації ракет і накопичення їх ворогом, то тут в основному йдеться про підбірку різного потенціалу, який рф планує використати під час масованої атаки. І це не завжди включає використання нової зброї.

"...В них досить старенького заліза [відповідно до їх] потенціалу промислового, який ще не зупинений санкціями. Поки що ми не досягли такого результату, щоб санкції впливали настільки що ОПК ворога зупиниться. Ми бачимо, що трансформація цих ракет - це виклик фактично промислового комплексу росії, поставленого вже на військові рейки, на потреби армії. Їм необхідні керовані авіабомби, - вони беруть старі ракети і модифікують їх, перетворюють на керовані авіабомби. Їм необхідні більш вдосконалені види ураження - вони беруть х22 і роблять з неї х32, і так далі за схемою. Так само з'являються і модернізовані "Циркони" і модернізовані "Онікси" і будь-які інші види ураження", - розповіла Гуменюк.

Вона акцентувала на тому, що українській армії потрібна сучасна система захисту, протиповітряна і протиракетна оборона. Оскільки навіть якщо ворог накопичує "напівфабрикат" для ракетних ударів і модернізує це, зброя рф може бути не менш небезпечною, ніж в класичному вигляді.

Плани рф щодо наступу навесні-2024: що відомо

Нагадаємо, що після виходу українських військ з Авдіївки військові експерти почали писати, що росія тепер може сконцентрувати нові напрямки ударів. Зокрема, почали говорити про південь. Також були публікації у західній пресі з приводу того, що росія збирає війська на Запорізькому напрямку.

Раніше секретар РНБО України Олексій Данілов заявляв, що рф готує новий наступ на Україну до річниці війни. За його словами, ворог намагатиметься в першу чергу атакувати Харківську або Запорізьку область. Також повідомлялось, що росіяни поспішають почати масштабний наступ. Крім того, експерт пояснив, навіщо окупанти укріплюються та підтягують війська до Криму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.