"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Спортсменку змушували приймати препарати для зниження рівню тестостерону
Дворазова олімпійська чемпіонка у бігу на 800 метрів Кастер Семеня виграла апеляцію в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Спортсменці забороняли брати участь у змаганнях через високий рівень тестостерону в організмі. Інікше кажучі, її підозрювали в тому, що вона не жінка, а чоловік.
Семеня є гіперандрогеном, тобто у неї природний високий рівень тестостерону, і вона бореться проти правил, запроваджених у 2019 році World Athletics (керівним органом легкої атлетики) які регулюють рівень цього гормону у спортсменок. Правила означали, що їй потрібно буде приймати ліки, які знижують рівень тестостерону, щоб у міжнародних змаганнях виступати на дистанціях від 400 метрів до однієї милі.
Боротьба спортсменки за свої права йшла непросто. Семеня програла апеляцію до Спортивного арбітражного суду у квітні 2019 року. У вересні 2020 року вона програла апеляцію, подану до Федерального верховного суду Швейцарії, але пообіцяла продовжувати "боротися за права людини і спортсменки".
І ось ЄСПЛ ухвалив, що уряд Швейцарії не захистив Семеню від дискримінації, коли Верховний суд країни відмовився скасувати рішення Спортивного арбітражного суду (CAS), який залишив чинними правила World Athletics, що регулюють участь спортсменів із DSD. DSD (відмінності в статевому розвитку) - варіації в репродуктивній анатомії людей, хромосомних моделях або інших рисах, які можуть не узгоджуватися з типовими бінарними визначеннями жінки чи чоловіка.
World Athletics заявила, що "бере до уваги рішення Європейського суду з прав людини", як повідомляє CNN.
"Ми як і раніше вважаємо, що правила DSD (відмінності в статевому розвитку) є необхідним, розумним і пропорційним засобом захисту чесної конкуренції в жіночій категорії, як Спортивний арбітражний суд і Федеральний трибунал Швейцарії встановили після експертної оцінки доказів. Справа була порушена проти держави Швейцарія, а не World Athletics. Ми будемо підтримувати зв’язок із урядом Швейцарії щодо наступних кроків і, враховуючи категоричну незгоду з рішенням, ми будемо заохочувати їх домагатися передачі справи до Великої палати ЄСПЛ для остаточного рішення. Тим часом чинні правила DSD, затверджені Всесвітньою легкоатлетичною радою в березні 2023 року, залишаться в силі".
Нагадаємо, що Семеня виграла золоті медалі на дистанції 800 метрів на Олімпійських іграх 2012 та 2016 років. Через рішення World Athletics триразова чемпіонка світу не змогла взяти участь в Олімпіаді-2020.
Раніше Інформатор розповідав, що українська легкоатлетка Ярослава Магучіх стала чемпіонкою Європейських ігр.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.