Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Пригожин активно використовував саміт для позиціонування ПВК "Вагнер" як життєздатного антизахідного партнера для Нігеру.
Євген Пригожин, ватажок приватної військової компанії "Вагнер", з'явився на саміті "росія-Африка" в Санкт-Петербурзі, що проходить 27-28 липня. Цей несподіваний візит був сприйняли як спроба Пригожина продемонструвати африканським лідерам свій намір залишатися значущим гравцем на континенті.
Пригожин не був присутній разом з офіційною делегацією на саміті, але він зумів провести доволі багато зустрічей у готелі, поруч з місцем його проведення. Він також записав аудіозапис, в якому хвалив усунення нігерійськими військовими президента Мохамеда Базума.
Аналізатори Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Пригожин активно використовував цей саміт для "просування" ПВК "Вагнер" як життєздатного антизахідного партнера для Нігеру. Це відбувалося на тлі державного перевороту, який стався в цій країні напередодні.
ISW також зазначає, що ПВК "Вагнер" працює над збільшенням своїх операцій в Африці, щоб нібито фінансувати свою присутність у Білорусі. Неназваний командир "Вагнера", який нещодавно повернувся з ЦАР, 26 липня заявив, що ПВК працює над цим.
Прихильники перевороту у Нігері влаштували мітинг біля будівлі парламенту країни. Деякі з них у руках тримали російські стяги й, хоча офіційно Москва засудила цей заколот, але є деякі факти, які свідчать про те, що саме росія могла бути зацікавлена в ескалації у Нігері.
Як відомо, Нігер демонстративно відмовився від участі у саміті "росія – Африка" й у Кремлі, вочевидь, не забули про це. Крім того, Нігер багатий на поклади урану, титану та вольфраму, в яких наразі кровно зацікавлена росія.
Також слід звернути увагу, що останнім часом у сусідніх з Нігером країнах значно активізувала свою діяльність вже згадана ПВК "Вагнер".
Росія має значний інтерес в Африці через запаси урану на континенті. Уран є важливим ресурсом, який використовується для виробництва ядерного палива. Вочевидь, кремль хоче порушити ринок урану й зберегти монополію на постачання урану для розвинених країн. Росія зараз контролює значну частину експорту та перероблення урану.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що африканські лідери вимагають від путіна продовжити виконання "зернової угоди".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.