Як кінопартнер-забудовник Єрмака тепер збагачується на цінних паперах та БПЛА - розслідування ЗМІ

За півроку Артем Колюбаєв отримав з бюджету понад 20 млн грн. на свої кінопроєкти та став володіти частками в не пов'язаних із кіно бізнесах

Андрій Єрмак і його бізнес-партнер Артем Колюбаєв
Експартнер Єрмака колюбаєв різко розвинув бізнесові справи

Екс-партнер голови Офісу президента України Андрія Єрмака з кінобізнесу Артем Колюбаєв розвинув будівельну справу, став співвласником фірми-виробника БПЛА та отримав 20 мільйонів гривень на свої кінопродукти. Такий бізнес-ривок вгору трапився за останні півроку. Окрім цього, Колюбаєв присутній у структурі власності щонайменше однієї будівельної компанії Столара-Медведчка ENSO.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів Bihus.Info, які ще раніше повідомляли, що Колюбаєв після призначення Єрмака в ОП почав активно входити у пов'язану з проросійськими політиками Віктором Медведчуком та Вадимом Столаром будівельну компанію ENSO.

На початку 2023 року будівельні майданчики фірми зупинилися. Вадим Столар повернувся із-за кордону в Україну через загрозу втратити депутатський мандат. Втім, потім Колюбаєв створив ще одну, нову компанію разом із одним із керівників ENSO, що натякало на те, що співпраця триває.

Компанії за структурою ENSO стабільно виплачували значні суми коштів Колюбаєву та його дружині Катерині. Йдеться про приблизно 6 мільйонів гривень за перші півроку 2023-го.

Юрист Єрмака Роза Тапанова та жінка Артема Колюбаєва (праворуч). Скрин з YouTube
Юрист Єрмака Роза Тапанова та жінка Артема Колюбаєва (праворуч). Скрин з YouTube

ENSO заявило, що відновлює будівельні роботи на своїх майданчиках. Компанія, рахунки якої заарештовували через знайдену там частку оточення Медведчука, завела нові та продовжила фінансувати будівництво ENSO. Вадим Столар, якого після повернення в Україну відмовилися випускати назад, за даними "Української правди", з квітня почав знову виїжджати за межі країни.

Також навесні 2023 року Колюбаєв зберіг посаду голови Ради державної підтримки кінематографії, хоча термін його вже спливав. Рішенням уряду термін продовжили до закінчення військового стану та ще на три місяці після нього.

Після цього, у червні, профільна Нацкомісія, яка відповідає за цінні папери, заявила про появу в Україні нового типу цінних паперів – "кредитних нот". А також про те, що експеримент став можливим через заяву приватної фірми "Маркет Консалт Плюс", яка й взяла проект на себе. Власник цієї компанії, за даними журналістів, Артем Колюбаєв та ще 4 фонди, пов'язані як з будівельною компанією ENSO, так і з самим Колюбаєвим.

У червні кінопродакшн Колюбаєва "Мейнстрім Пікчерз" отримав від держпідприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України" дозвіл на виділення бюджетних коштів на створення одразу трьох кінопродуктів. Згідно з договором фірма Колюбаєва має отримати понад 20 мільйонів бюджетних гривень.

Також Колюбаєв разом із російським режисером українського походження Олексієм Кирющенком став співвласником компанії-виробника БПЛА Culver. Продюсер і режисер отримали у компаніях, що входять у Culver, по 5%. Ці безпілотники затребувані у військових та їх почали купувати із коштів президентського фонду United24.

 

Хто такий Столар і що відомо про Колюбаєва

Протягом останнього року ім’я Вадима Столара стало відомо дуже широкому загалу українців. І це не дивно – скандали, пов’язані з ним не сходять зі сторінок ЗМІ. Журналісти в своїх матеріалах його називають "Сірий кардинал Києва", соратник Медведчука, "гаманець ОПЗЖ", "боєць батальйону Монако". Чим відомий Столар і чому його вважають небезпечним для України, Інформатор розбирався в деталях раніше.

Несподівано з цим на бізнес-арену вийшов Колюбаєв, знаний кінопродюсер в Україні. До цього розслідування журналістів Bihus.Info ім'я Колюбаєва з'являлося лише під час виходу кінопрем'єр. Таких як фільм “Крути 1918”, який знімали в Підгорцях під Києвом. Або фільму Олексія Шапарева "Правило бою", продюсерами якого Колюбаєв з Єрмаком виступили вдвох у 2017 році. Це, до речі, був перший фільм Колюбаєва. 

Артем Колюбаєв (у центрі) та Андрій Єрмак (праворуч), 27 травня 2018 року. Фото: Facebook
Артем Колюбаєв (у центрі) та Андрій Єрмак (праворуч), 27 травня 2018 року. Фото: Facebook

У травні 2018 року Єрмак та Колюбаєв створили ТОВ "Ама Віжн" та зі старту вибили з держбюджету 25 млн гривень на фільм "Щедрик". До речі, "Щедрик" вийшов на кіноекрани на початку 2023 року.

Після осені 2019 року (21 травня 2019 Зеленський призначив Єрмака своїм помічником) з'являються фірми з мільйонними статутними капіталами: "Ессет Файненшл Груп", "Голдман", "Стандарт Інвестментс Груп", "Квантор Проджект", "Апелліот", "Дістрикт", "Сігма Кепітал", "Сам "Фільм", "База Філмз", "7 Пікчерз", "Чарівнолісся". Деякі з цих фірм призвели до зв'язків із Вадимом Столаром та самим Віктором Медведчуком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Причина сміховинна: прем'єр Румунії спробував виправдатися, чому його країна не збиває російські БПЛА

Прем'єр Індії скоро може відвідати Україну з візитом – ЗМІ

Абсолютно проукраїнський: заступник голови Нацполіції розповів про підозрюваного у вбивстві Фаріон

Росія почала запускати над Україною БПЛА з фанери: в ГУР пояснили, навіщо

НАБУ оголосили підозри колишнім нардепу та заступнику міністра енергетики через зловживання на 12 мільйонів

Зеленський підписав закон про генератори: зарядні станції ввозитимуть без мита

Більше без Гагаріна та Шолохова: у Харкові перейменували три станції метро і майже 50 вулиць

У Раді заявили, що українські військові можуть залишитися без зарплат вже у вересні

Церемонія відкриття Олімпіади-2024 у Парижі: сценарій, зірки спорту, гості, де дивитись

Підозрюваний 18-річний Зінченко: Я не вбивав Фаріон, нікого не вбивав

Виробництво Bayraktar в Україні: посол у Туречччині розповів, коли запустять завод

У 59 ОМБр перевірили командирів, на яких Зеленському скаржилась Пташка з Азовсталі: чи були злочинні накази

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube