«Громадське» залучило шахрая до «викриття»: чому варто перевіряти факти

Історія про борг у 130 млн грн перекрутилася та стала розповіддю про начебто віджатий бізнес, проте насправді це не так.

Журналіст не перевірив інформацію, а Громадське випустило сюжет на своєму сайті
Журналіст не перевірив інформацію, а «Громадське» випустило сюжет на своєму сайті

18 вересня «Громадське» опублікувало розслідування про бізнесмена Вадима Єрмолаєва, в якому йшлося про те, що він продовжує вести бізнес в обхід санкцій. За основу журналіст Касім взяв історію про начебто віджатий сільськогосподарський бізнес, яку йому розповів підприємець Микола Душка.

 

«Микола Душка — теж бізнесмен із Дніпра, як і Вадим Єрмолаєв. У них був спільний проєкт в агробізнесі. Завершилося тим, що Єрмолаєв цей бізнес просто «віджав», принаймні так стверджує Душка. Суть конфлікту не має значення», — зауважує журналіст В’ячеслав Касім.

Як пише видання Фраза, суть конфлікту якраз має велике значення, бо Микола Душка мав не «спільний бізнес з Єрмолаєвим», а брав кредит у фінансової компанії Єрмолаєва і заборгував майже 130 млн грн.

журналіст В’ячеслав Касім підготував розслідування, не перевіривши факти. Фото з особистого архіву В’ячеслава Касіма.
Журналіст В’ячеслав Касім підготував розслідування, не перевіривши факти. Фото з особистого архіву В’ячеслава Касіма.

З матеріалів судового реєстру видно, що бізнесмен «петляв як заєць», щоб не повертати борг, але усюди програв. Проте він знайшов вільні вуха та розповів журналісту, для якого яскрава історія важливіша за факти, свою версію подій.

Що насправді відбулося та про що забули розповісти у «розслідуванні»

Нагадаємо, що поки особу остаточно не визнано винною у суді, називати її «злодій» - це неправильно. Це основа для будь-якого журналіста, який взявся за розслідування.

Історія взаємовідносин Єрмолаєва та Душки є у судовому реєстрі та вона доступна кожному, хто нею поцікавиться. А там написано, що у липні 2022 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив мирову угоду, де директор та один із засновників фірми "Агріколь-Самара" Душка визнав, що винен фінансовій компанії "Капітал-Дніпро" Єрмолаєва майже 130 млн грн. 

«Громадське» залучило шахрая до «викриття»: чому варто перевіряти факти 2

 

«Громадське» залучило шахрая до «викриття»: чому варто перевіряти факти 3

 

«Громадське» залучило шахрая до «викриття»: чому варто перевіряти факти 4

 

Вся інформація про історію Єрмолаєва та Душки є у вільному доступі.
Вся інформація про історію Єрмолаєва та Душки є у вільному доступі.

Навіщо йти на мирову, якщо ти нічого не винен? Вже у вересні 2023 року справою зайнявся виконавець та наклав арешт на орендовані фірмою Душки ділянки. 

Щоб не втратити майно, Душка у листопаді минулого року уклав договір купівлі-продажу критого току. Проте юристи Єрмолаєва це вчасно помітили та цю угоду визнали недійсною. Наразі це рішення Душка намагається скасувати.

Щоб у підприємця не було більше бажання викручуватися, через суд йому нагадали, що він був поручителем по кредитах. Тепер він має заплатити ще й 2 000 000 грн та судовий збір на користь "Капітал-Дніпро". 

Наразі, історія з боргами поки зупинилася на тому, що у червні цього року Господарський суд Дніпропетровської області відкрив провадження у справі про банкрутство "Агріколь-Самара" за заявою "Капітал-Дніпро". У судді не було б підстав починати розгляд, якби не було доказів, що одна фірма завинила коштів іншій та не може їх відати.

До речі, у біографії пана Душки це не перша спроба не виплачувати борги. Та інформацію про це можна знайти легко, якщо мати бажання.

Дивно, що такий поважний ресурс, як «Громадське» розмістив на сайті настільки однобокий сюжет. Бо головне правило кожного журналіста-розслідувача, якщо він справжній – це знайти факти та встановити істину. Це повною мірою стосується журналіста Касіма, якщо йшлося в нього не лише про те, щоб «накинути» на вентилятор та скористатися гучним прізвищем дніпровського підприємця або зробити гучний сюжет.

Навіть такий впізнаваний журналіст як Данило Мокрик вибачився за недостовірну інформацію щодо матеріалу про обшуки у будинку екс-нардепа Іллі Киви. 

«Навіть Кива має право, аби щодо нього поширювали тільки правду», - заявив у грудні 2021 року Мокрик.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube