Цей вирок є першим випадком покарання за мародерство, здійснене під час війни Росії проти України
У Чехії суд дав 7 років позбавлення волі 27-річного добровольця Філіпа Сімана, який воював на боці України. Чоловік привласнював особисті речі мирних жителів та загиблих військовослужбовців. Після затримання українськими військовими у квітні 2022 року його депортували до Чехії.
Про це повідомляє České noviny у вівторок, 6 серпня. Хоча чоловіка ще звинувачували у незаконній службі в іноземному легіоні, суд виправдав його. Президент і прем'єр-міністр Чехії раніше заявили, що чеські добровольці, які воюють в Україні, не будуть переслідуватися.
Сіман приїхав до України в березні 2022 року, приєднався до українського добровольчого батальйону "Карпатська Січ" та пройшов базову підготовку. Згодом разом з групою інших добровольців був передислокований до міст Ірпінь та Буча на Київщині. Він мав патрулювати окопи та проводити так звані зачистки, йдеться в матеріалі.
Суд визнав добровольця винним у мародерстві. Встановлено, що доброволець систематично здійснював крадіжки під час виконання бойових завдань та у позаслужбовий час. Серед викрадених речей були особисті речі цивільних, спорядження загиблих військових, зброя та дорогоцінності. Чоловік також фіксував свої злочини на відео.
"Обвинувачений визнаний винним як на підставі відеозаписів, які він сам зробив в Україні, так і на підставі свідчень очевидців", – сказала голова колегії Празького міського суду Гана Крестинова.
Раніше доброволець розповідав, що всі підрозділи базувались у покинутих будинках українців, тому для бійців "було звичайною справою використовувати підручні засоби". Водночас знайдені цінності, гроші чи електроніку несли «в штаб» на випадок, якщо росіяни знову захоплять територію. Окрім того, Сіман запевнив, що не вкрав, а отримав від керівництва перстень, який нібито був частиною історії про загиблого російського солдата. Вирок Сіману став першим випадком покарання за мародерство, здійснене під час війни Росії проти України.
Україна хоче поширити на інші країни досвід створення у Польщі легіону з українців. Процес формування українського легіону хочуть запустити у серпні, однак охочуючих доєднатися до нього вже багато. Про це повідомив посол України у Чехії Василь Зварич, якого наприкінці червня звільнили з посади голови української дипмісії у Варшаві і призначили головою дипломатичного представництва у Чехії.
Зварич повідомив у коментарі Укрінформу, що проєкт створення українського легіону має свою символічну та історичну сторони. Оскільки сто років тому в Польщі уже створювався легіон армії УНР для спільної боротьби з більшовиками.
Нагадаємо, в Чехії компанія UAC розпочала серійне виробництво дронів виключно для української армії. Йдеться про розвідувальні БПЛА "Leleka-LR" та ударні "Булава". Компанія запустила серійне виробництво в чеському місті Колін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.